אאא

חסידי 'שומרי אמונים' עוקבים מאז אתמול (שני) בדאגה אחר מצבו הבריאותי של כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים שליט"א בן ה-88, שהתמוטט ופונה לבית החולים 'ביקור חולים' שם אושפז.

הבוקר, לפני שעה קלה, האדמו"ר התעורר במפתיע במיטת חוליו במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים, שם היה מאושפז במצב קריטי, לאחר שעבר בהצלחה צנתור בלבו.

האדמו"ר, סימן לסובבים אותו שייטלו את ידיו, לאחר-מכן אמר את "ברכות התורה", ואף ביקש מגבאיו שיסייעו בעדו להניח תפילין.

זאב קשש, יו"ר ארגון 'איחוד הצלה', מספר ל"כיכר השבת" כי לפני מספר דקות התקשר אליו אחד הנכדים שלא מש מאז אתמול ממיטת סביו הדגול ועדכן אותו על הבשורה המשמחת.

"הייתי באמצע ישיבה", מספר קשש, "לפתע התקשר אליי אחד המקורבים איתו הייתי בקשר ועדכן אותי בהתפתחות החיובית, הדבר גרם לי לשמחה גדולה".

קשש מוסיף ומספר כי "אתמול הייתי צמוד למיטתו של האדמו"ר במשך שעות ארוכות בהתייעצויות רפואיות בקשר לדרכי הטיפול, המצב היה נראה קשה ביותר, והנה הבוקר בשורה כה משמחת".

ד"ר רפאל פולק, המנהל הרפואי של בית החולים 'ביקור חולים' אומר ל"כיכר השבת" כי מדובר בהצלחה של הטיפול הרפואי מעל לדרך הטבע. "אני נמצא עכשיו בחדרו של הרבי, והוא כעת לוחץ לי בחוזקה את היד, כאות תודה, ומסמן לי כי הוא מודה לכלל הציבור שנשא תפילות בעבורו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"הרבי התעורר הבוקר ושב להכרה וזה סימן מבשר טובות", אומר ד"ר פולק ומוסיף "אני מקווה כי השיפור שראינו ימשיך, והרבי ישוב  במהרה לאיתנו".

כזכור אתמול בשעות הבוקר, במהלך תפילת שחרית בביהמ"ד של החסידות בשכונת מאה שערים בירושלים, התמוטט זקן האדמורי"ם כ"ק האדמו"ר משומרי אמונים ואיבד את הכרתו. לאחר טיפול מיידי ומהיר של כונני מד"א ואיחוד הצלה שערכו החייאה מוצלחת בסיוע מכשור רפואי מתקדם, פונה הרבי במצב קשה ביותר לביה"ח ביקור חולים שם אובחן כסובל מאי ספיקת לב.

בעקבות המצב החמור נערכו תפילות בכל ריכוזי החסידות בארץ ובעולם כשתפילת רבים התקיימה ליד שריד בית מקדשינו הכותל המערבי. יצויין כי במהלך היממה האחרונה עבר הרבי מלבד הצנתור גם טיפול דיאליזה בהצלחה מרובה.

למרות השיפור במצבו, מבקשים המקורבים מהציבור להמשיך ולשאת תפילות לרפואתו השלימה של הרבי אברהם חיים בן סימה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.