אאא

חיל האוויר תקף מספר יעדי טרור ברצועת עזה לאחר ירי רקטות קסאם לעבר ישראל וכן פצצת אר פי ג'י לעבר כוח צה"ל בגדר המערכת. מצה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדוייקות וכי המטוסים שביצעו את התקיפות שבו בשלום.

"התקיפות בוצעו לאור ירי הרקטות שבוצע לעבר שטח מדינת ישראל וירי פצצת הRPG לעבר כוחותינו", אמרו בצה"ל. "צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

לפי הדיווחים, בין המטרות שהותקפו על ידי צה"ל ברצועה, היה אתר של ארגון הג'יהאד האסלאמי וכן מטרה במחנה פליטים במרכז רצועת עזה.

במהלך חג שני ("שביעי של פסח") נורו לעבר ישראל לפחות שש רקטות קסאם, מערכת ההתראה צבע אדם פעלה בכמה ישובים במהלך החג. מהנפילות השונות לא היו נפגעים, ומחלקן גם לא נגרם נזק. 

 (צילום: פלאש 90)
עשן מיתמר לאחר תקיפה ישראלית ברפיח, היום (צילום: פלאש 90)
הגדלה

בשעות הבוקר, נורה מטח נוסף לעבר שדרות, אשכול ושער הנגב, אחת הרקטות נפלה סמוך לבית כנסת גדוש במאות מתפללים בעיר שדרות, והתפצצה על הכביש. גם באירוע זה לא היו נפגעים, אולם נגרם נזק.

כמו כן, במהלך החג ירו מחבלים פצצת אר. פי. ג'י לעבר כוח של צה"ל בגדר המערכת באזור דרום הרצועה. בתגובה לירי, ביצע צה"ל ירי של פצצות מרגמה.