אאא

רדיפת לומדי התורה:  נציגי הציבור החרדי בכנסת עושים את כל אשר בידם על מנת, לנסות, להשפיע ולבטל את רוע הגזירה הגורמת לחרדה עצומה בקרב כלל היהדות החרדית בארץ ובתפוצות.

בצעד נדיר ומפתיע שיגרו בימים האחרונים נשות חברי הכנסת החרדיים מסיעות יהדות התורה וש"ס מכתב חריג הממוען אל הגברת שרה נתניהו אשת ראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה שתפעיל את השפעתה לביטול החוק החמור.

"אל הגב' שרה נתניהו, רעיית ראש הממשלה", פותחות הנשים את מכתבן, "אנו, נשות הנציגים החרדים בכנסת, פונות אלייך נוכח הסכנה האורבת לאחוות הכלל ולעולם התורה, תוך התהוות קרע בעם, ושיסוי ציבורים שלמים בשלומי אמונים. כל זאת, לצערנו, על רקע החלטת בעלך ראש הממשלה להטיל סנקציות פליליות על לומדי תורה, במסגרת חוק הגיוס הנורא ("חוק לשוויון בנטל") שמתגבש בממשלה ובכנסת".

"גדלת בבית מוקיר תורה, ומכאן פנייתנו אלייך", מתחננות נשות הח"כים, "אביך, הר"ר שמואל בן-ארצי ז"ל הכיר וטיפח את ערכי העם והתורה, התנ"ך היה על לוח לבו, איש חינוך וספר, נצר גאה לתורת נובהרדוק. כבתו, תביני היטב את התחושה הקשה הקיימת עתה בקרב כלל הציבור החרדי לשבטיו ועדותיו, ובראשם הנהגתו הרוחנית, חברי מועצות גדולי וחכמי התורה, מתוצאותיו הנוראות של החלטה זו אותה קיבל לצערנו בעלך ראש הממשלה".

"ברי לנו שתיעני לבקשה לעשות כל שלאל ידך לסכל הרמת יד בתורת משה. אוי לו לדור שבו ראש הממשלה יוכרז לדורות כעוקר דת וכלוחם בתורה ולומדיה. להפיכת לומדי תורה לעבריינים פליליים, ישנה משמעות קשה המטילה אות קין לנצח", מזהירות הנשים את שרה נתניהו.

נשות הח"כים ממשיכות וכותבות כי "פנייתנו היא חריגה ותקדימית, שכן כל כבודה בת מלך פנימה, אולם 'עת לעשות להשם'. אנו חשות שלכל עם ואומה יש רגעים היסטוריים בהם נדרשים לפעול מעבר לרגיל, כדי למנוע תוצאה נוראה ואיומה, אותה רבבות אזרחים חרדים שומרי תורה ומצוות אינם יכולים לקבל בשוויון נפש. כלום נוכל אנו ותוכלי את שמדינת ישראל תהיה למדינה הראשונה בעולם שמכריזה על לומדי תורה עבריינים שמקומם בכלא?!".

"אנא ממך: אנו פונות אלייך בקריאה נרגשת וכנה לגלות אחריות לאומית, להפעיל השפעתך הרבה אצל בעלך ראש הממשלה, על מנת למנוע פגיעה כה אנושה בחלק ניכר וגדול באוכלוסיית ישראל", שבות הנשים ומתחננות על עולם התורה.

"ההיסטוריה היהודית מעלה על נס נשים צדקניות שזכו להיות מצילות הדור בימי סער ומצוק. בעוד שבועיים נקרא במגילת-אסתר את דברי מרדכי הצדיק עת ביקש מאסתר המלכה לעמוד לימין כלל ישראל: 'ואם החרש תחרישי בעת הזאת --- ומי יודע אם לעת כזאת הגעת למלכות'", הן מצטטות לסיום, "בנקודת-זמן כאובה ומאיימת זו, מי יודע, שרה, אם לא לעת כזאת הגעת למלכות. על-מנת שתוכלי לעשות מעשה שייחרת בדברי הימים של היהדות, כמי שמנעה היווצרות שסע נורא בעם ופגיעה אנושה בלומדי התורה, בני הישיבות הוגי התורה, שבלעדיה אין לנו זכות קיום".

"בכבוד ובתפילה", מסיימות הנשים את המכתב וחותמות לפי הסדר הבא: יפה דרעי, חנה גפני, חוה ליצמן, אסתר אטיאס, רחל פרוש, ציפי ישי, מזל מיכאלי, חנה מוזס, פנינה כהן, חנה מקלב, ציפורה ועקנין, מירי אשר, פנינה אזולאי, רבקה נהרי, שושנה מרגי, ברוריה כהן, שרה אייכלר ושפרה זאב.