אאא

מבצע צוק איתן: ראש הממשלה בנימין נתניהו הורה על הרחבת העולה הצבאית כנגד ארגון החמאס בעזה, ואמר כי "לא נסבול ירי טילים על ערינו ועל יישובינו, איננו ששים אלי קרב, אבל ביטחון אזרחינו וילדנו קודם לכל".

מדבריו של ראש הממשלה: "מדינת ישראל נמצאת בעיצומה של מערכה להשבת השקט והביטחון לאזרחינו. עשיתי זאת רק לאחר שכל הניסיונות שנעשו להשבת השקט לא נענו, והחמאס בחר בהסלמה".

נתניהו האשים את חמאס בשימוש במגן חי באמצעות אזרחים פלסטינים: "צה"ל מכוון את פעולתו נגד המחבלים של החמאס, ולא נגד אזרחים חפים מפשע. ואילו החמאס מסתתר בכוונה תחילה מאחורי אזרחים פלסטינים, וכך הוא זה שנושא באחריות כשהם נפגעים בשוגג".

"אזרחי ישראל אני מבקש מכם להישמע להוראות פיקוד העורף, הן מצילות חיים. אני קורא לכם לגלות אורך רוח, כי המבצע הזה יכול לקחת זמן. מבחינת ארגוני הטרור כל חלקי מדינת ישראל הם חזית אחת, וכל אזרחי מדינת ישראל הם מטרה אחת. על כן עלינו לעמוד יחד כאיש אחד – מלוכדים, מאוחדים ובטוחים בצדקתנו", הוסיף נתניהו, "אנחנו פועלים בנחישות ובתקיפות כדי להשיב את השקט על כנו, וכך נמשיך לפעול עד שהשקט יחזור, כדי שאזרחינו וילדינו יוכלו לחיות בביטחה".