אאא

אינתיפאדה בירושלים • הטבח בבית הכנסת: ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים בלשכתו בירושלים בעקבות גל הטרור שפוקד את ישראל, כאשר השיא הגיע הבוקר בטבח המזעזע בבית הכנסת 'קהילת בני תורה' ברחוב אגסי בירושלים בו נרצחו ארבעה בני אדם.

נתניהו פתח ואמר: "אנחנו בעיצומה של מתקפת טרור על ירושלים. היום בתפילת שחרית, כשהם עטופים בטליתות ותפילין, נטבחו ארבעה רבנים, ארבעה יהודים תמימים.

"אנחנו שולחים תנחומים למשפחות שלהם, אנחנו שולחים איחולי החלמה לפצועים, ובהם שוטרים.

"חיות האדם שביצעו את הטבח הזה, באו טעונים בשנאה והסתה נגד העם היהודי ומדינתו, החמאס - התנוע ההאיסלמתית והרשות הפלסטינית מפיצים שקרים נגד מדינת ישראל. הם אומרים שהיהודים מטמאים את הר הבית. הכל שקר, והשקרים האלו גבו חיי אדם.

"ברחבי הרשות הפלסטינית יש הסתה יום יומית, שעה שעה, הסתה בלתי פוסקת נגד ישראל, כל הזמן. בבתי הספר, בתקשורת ובכל מקום, זה שורש הסכסוך". נתניהו קרא לעולם לגנות את הטבח: "אל תפלו בן דם לדם".

נתניהו סיפר כי הנחה להרוס את בתי המחבלים ולהוציא מחוץ לחוק ארגונים מתסיסים ולתגבר את האבטחה ברחבי ירושלים.

"אזרחי ישראל, אני קורא לכם לגלות ערנות מרבית, כמדינה - נבוא חשבון עם כל הטרוריסטים ומשלחיהם, אבל אסור לאף אחד לקחת את החוק לדיו, גם אם הדם בוער".

לדבריו, "אנחנו בקרב על ירושלים, צריך להתאחד, לשים בצד את כל המחלקות, ולהתאחד על הגנת ירושלים וביטחון אזרחי ישראל. כעת נדרש אחדות לאומית"