אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו שהגיע הערב (רביעי) לכינוס וועידת הליכוד, אמר במהלך שיחה שקיים עם חבר נשיאות המפלגה החרדי יעקב וידר כי בכוונתו להפוך את הלוח העברי ללוח השנה הרשמי בישראל. 

"אני הולך להתעסק בעצמי בחוק מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי" אמר ראש הממשלה לוידר, "זה חוק מאוד חשוב שישפיע על איך מדינת ישראל תראה בעתיד". לדברי נתניהו, לא מדובר בעניין פוליטי.

"אני רוצה לעגן בחוק הזה, שיהיה חוק יסוד שמדינת ישראל קמה וקיימת על בסיס התורה והמסורת היהודית" אמר נתניהו והבטיח כי יביא להגדרת הלוח העברי כלוח הרשמי של מדינת ישראל. ראש הממשלה הוסיף לפזר הבטחות ואמר כי "נגדיר בחוק את הגמרא כבסיס למערכת המשפט הישראלית". 

 (צילום: )
נתניה ווידר, הערב 
הגדלה

בשבוע שעבר (חמישי) ביקר נתניהו בבית העצמאות בתל אביב והודיע כי החליט לקדם את חוק הלאום. לאחר ביקורת שספגה ההודעה מגורמים מהקואליציה ומהאופוזיציה, אמר נתניהו: "תמוה בעיניי שדווקא בין אלה שקוראים לישראל לעשות ויתורים בשטחי יהודה ושומרון בגלל רצונם המובן להימנע ממדינה דו לאומית, הם המתנגדים לכך שישראל תהיה מדינת הלאום היהודי. אי אפשר להתנגד לכך שמדינת ישראל תהיה מדינת הלאום של העם היהודי ובו בזמן לתמוך במדינת הלאום הפלסטינית".