אאא

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) במרומז לפרשית הריגול של ארה"ב אחרי שיחות הטלפון שלו ושל בכירים אחרים, והדרישה לשחרר את האסיר היהודי יהונתן פולארד ואמר כי "אנחנו לא זקוקים לאירוע מיוחד כדי לדון בשחרורו של יונתן פולארד".

"אני עוסק בזה עם כל נשיאי ארה"ב", הוסיף ראש הממשלה, "לרבות עם הנשיא אובמה, כל הזמן כולל בזמן הזה. אנו מקווים שייווצרו נסיבות שיאפשרו לנו להחזיר את פולארד הביתה, הדבר הזה איננו מותנה ואיננו קשור באירועים האחרונים, אף על פי שנתנו את דעתנו בהתפתחויות הללו".

שר התחבורה ישראל כץ תקף גם הוא את הריגול שנחשף ואמר כי "עכשיו הסוד גלוי, ארה"ב מרגלת באופן שיטתי אחרי הצמרת המדינית - ביטחונית בישראל. ככה נוהגים בין ידידים? את פולארד עצרו על הרבה פחות. אני מתכוון להציע היום בישיבת הממשלה שישראל תדרוש התחייבות אמריקנית להפסקת ההאזנות ואת שחרורו המיידי של פולארד על רקע הגילויים האחרונים".

השר יובל שטייניץ (הליכוד ביתנו) התייחס בדרכו לישיבת הממשלה לחשיפת הפרשה ואמר: "אנחנו לא עוקבים אחרי נשיא ארצות הברית, הבית הלבן או שר ההגנה האמריקני. אנחנו צריכים להגיע להסדרה עם ארצות-הברית".

שר התיירות עוזי לנדאו (הליכוד ביתנו) התייחס גם הוא לפרשה ואמר: "אני חושב שבין בעלי ברית צריכה להיות התנהלות אחרת, אני חושב שאם יש זמן בולט מאי פעם שצריך להחזיר את פולארד לכאן - זה הרגע".