אאא

גזירת הגיוס: בעקבות הכינוסים אמש (שני) של מועצות גדולי התורה בבני ברק וירושלים, מקדישים הבוקר העיתונים כתבות נרחבות להחלטותיהם של גדולי ישראל ולדרכי הפעולה מול מזימות השלטונות.

קראו עוד:
• הרב שטיינמן: "רוצים לחסל את התורה ואת כלל ישראל"
• המאבק מחריף: האדמו"רים ייצאו למסע הסברה בחו"ל

בכל העיתונים היומיים מופיעה ההחלטה המשותפת של מועצות גדולי התורה הליטאית והחסידית תחת הכותרת "כי לא יטוש ה' עמו", בה קוראים האדמו"רים וראשי הישיבות לראשי השלטון: "אל נא תרעו ואל תניחו לרודפי הדת לממש את כוונותיהם".

בעיתון "המודיע" מתייחסת הכותרת הראשית לנסיעתם ההיסטורית של חברי 'המועצת' של תנועת 'אגודת ישראל' למסע הסברה ומחאה בחו"ל כשהכותרת הדרמטית הינה: "בהחלטה היסטורית מתוך לב כואב על רדיפת הדת - מרנן ורבנן גדולי ישראל חברי מועצת גדולי התורה ייצאו למסע מיוחד לעורר את היהדות הנאמנה בתפוצות הגולה נוכח גזירת גיוס בחורי הישיבות".

העיתון, מתעלם מכינוס מועצת גדולי התורה של 'דגל התורה' עם ראשי הישיבות, אך רק מזכיר כי ההחלטות שהתקבלו משותפות לשתי המועצות.

מנגד, בעיתון "המבשר" מתמקדת עדיין הכותרת הראשית בסערת השלג, כשבכותרות המשנה מדווח במקביל על שני הכינוסים של שתי המועצות שהתקיימו אמש, כאשר הכותרת ממועצת גדולי התורה החסידית הינה הקריאה לראשי השלטון שלא לממש את כוונותיהם הרעות ובכותרת המשנה נכתב כי גדולי ישראל ייצאו לראשונה לחו"ל להזעיק ולבקש את עזרת היהדות החרדית בגולה נוכח גזירת גיוס בחורי הישיבות".

ואילו הכותרת מכינוס ראשי הישיבות של דגל התורה הינה דבריו החריפים של מרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן יש כאלו שח"ו רוצים לחסל את כלל ישראל.

בעיתון "יתד נאמן", בטאונה של התנועה הליטאית, מוקדשת הכותרת הראשית אך ורק לדבריו של מרן ראש הישיבה המובאים גם כאן תחת הכותרת הנוקבת: "הם רוצים לחסל את כלל ישראל", כשבמקביל מובאת כאמור ההחלטה המשותפת של שני המועצות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

באחד העמודים הפנימיים של העיתון, מדווח על כינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל שהתכנסה לדון על גזירת הגיוס הנוראה אך ללא התייחסות למסע האדמו"רים לחוץ לארץ.

בעיתון "הפלס", מסקרים בכותרת הראשית את החלטת חברי מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל לצאת למסע מיוחד בחו"ל לעורר את היהדות הנאמנה נגד גזירת הגיוס.

בנוסף, מופיעות שתי ידיעות בעמוד הראשון מתחת לכותרת הראשית, האחת מדווחת על כינוס ראשי הישיבות ומרביצי התורה – ללא אזכור כי מדובר בכינוס מועצת של 'דגל התורה' בראשון מרן הגראי"ל שטיינמן, והשניה מדווחת על כינוס מועצת גדולי התורה של אגודת ישראל.

העיתון מתעלם מכך שההכרזה שיצאה, משותפת לשתי המועצות, של דגל התורה ושל אגודת ישראל.

'המודיע', הבוקר
'המודיע', הבוקר
'יתד נאמן', הבוקר
'יתד נאמן', הבוקר
'המבשר', הבוקר
'המבשר', הבוקר
'הפלס', הבוקר
'הפלס', הבוקר