אאא

שאלי שרופה באש: בשריפה שפרצה בשבת האחרונה, ערב חג השבועות, בבית הכנסת "עץ חיים", ברחוב הנביאים בקרית אונו, נשרפו כליל שבעה ספרי תורה וספר הפטרה.

השריפה פרצה בשעה 18:00 בערב בעת שבית הכנסת, המשמש את יוצאי העדה הטורקית, היה ריק ממתפללים, אך מתפללים מבית הכנסת סמוך של העדה הפרסית, הבחינו בלהבות ומיהרו לנסות לכבות את האש בדליי מים, אך ללא הצלחה.

כוחות גדולים של כיבוי אש הוזעקו מהתחנה בבני ברק אל בית הכנסת, ובמשך דקות ארוכות עמלו בחירוף נפש בניסיון להציל את ספרי התורה, אך עוצמת האש אחזה בארון קודש וכילתה את ספרי התורה.

דובר איגוד ערים לכבאות חילוץ והצלה 'בני ברק', חזי צפניה, סיפר: "הצוותים הוזעקו לדליקה בבית כנסת. עם הגעת צוות ראשון למקום, ניסו הצוותים להציל את ספרי התורה, אך לשווא". לאחר כשלוש שעות, השתלטו על השריפה, כשספרי התורה מבית הכנסת הסמוך, נצלו מלהבות האש.

"היה מצמרר מאוד לראות את בית הכנסת נשרף עם ספרי התורה, דווקא ביום כזה של מתן תורה, חג השבועות", הוסיף צפניה.

הבוקר, הגיעו מתנדבי זק"א תל אביב לבית הכנסת, למלאכת איסוף גווילי ספרי התורה שעלו באש, ומצאו במקום שבעה ספרי תורה וספר הפטרה מקלף, כאשר כולם נשרפו בשריפה שכילתה את בית הכנסת.

עבודות איסוף הגווילים מבוצעת בפיקוחם של חברי מועצת הרבנות הראשית, רב העיר הרב רצון ערוסי ויו"ר ועד רבני זק"א הרב יעקב רוז'ה.

הרב רוז'ה, סיפר על מלאכת איסוף הגווילים כי "כואב לראות מחזה שכזה שבעה ספרי תורה שרופין, יממה לאחר חג מתן תורה, אספנו את הגווילין ועטפנו אותם בטליתות פסולות".

מסע הלוויה המוני לגווילי ספרי התורה צפוי להיערך לקראת סוף השבוע, ויצא מבית הכנסת "עץ חיים" לבית העלמין ירקון.