אאא

ראש עיריית צפת הורה להשעות מתפקידו, עובד במחלקת התחזוקה של עיריית צפת, תושב דיר אל-אסד, לאחר ששיתף בחשבון הפייסבוק שלו, סטטוס תמיכה בארגונים פלסטינים בהם נכתב גינוי נגד ישראל "הציונות היא אויב האנושות, כולנו פלסטין".

ראש העיר הזמין אותו הבוקר (שני) לשימוע לאחר שקיבל בלשכתו עשרות תלונות מתושבים נזעמים, נוכח דבריו החמורים. זמן מה אחרי השימוע וההודעה על השעייתו, העובד הסיר את הסטטוס מחשבון הפייסבוק.

ראש עיריית צפת, אילן שוחט, הסביר את הסיבה להחלטתו: "דמוקרטיה נבחנת בעיקר בעתות משבר, אולם גם לדמוקרטיה יש להציב גבולות איתנים. לא מקובל עלי שעובדים, אשר מקבלים שכרם מארגון ממשלתי עירוני ומנגד, תומכים ומעודדים את אויבנו ומסיתים להתקוממות כנגד המדינה ייהנו משני העולמות".

"בפרט בימים קשים אלו, בהם מיטב בנינו נלחמים בגבורה וחלקם אף מקריבים חייהם למען כך, שכולנו, ללא הבדל דת, גזע ולאום נוכל לחיות בשקט וביטחון", הוסיף ראש העיר.

"לצד זאת", מבקש ראש העיר להדגיש, "חשוב לי להדגיש כי עיריית צפת מעודדת דו קיום ומעסיקה עשרות בני מיעוטים, אשר עושים עבודתם נאמנה, יתרה מזו ישנו רוב גדול של ערביי ישראל אשר סובלים מהכללה ומהסתה ואני מגנה זאת בתוקף".

לסיום, ראש העיר ביקש להעביר תנחומים לבני משפחות החיילים ההרוגים: "כולי תקווה לימים שקטים יותר. משתתף בצער המשפחות השכולות, מאחל החלמה מהירה לפצועים".

הסטטוס
הסטטוס