אאא

משרד החינוך פרסם היום (שני) את נתוני מבחני הבגרות ולפיהם ישנה עלייה באחוזי הזכאות לבגרות בשנת הלימודים תשע"ג לעומת זו שקדמה לה. בתחתית הרשימה נמצאת העיר החרדית בני ברק. נתון עורר זעם במסדרונות העירייה. שם טענו כי אלו נתונים שקריים.

בשיחה עם "כיכר השבת", דובר ומזכיר עיריית בני ברק, אברהם טננבוים, תקף את הנתונים וטען כי הם בשקר יסודם. "מדובר בנתונים מסולפים ואני מתפלא איך משרד החינוך חושב להציג נתונים כאלה. הם פשוט מעררים את הכול ובגלל השקר בנתונים אצלנו הם מטילים חשד על הנתונים בשאר הערים".

באשר לנתון ולפיו בני ברק נמצאת בתחתית הרשימה, הוא דוחה זאת על הסף ואומר כי "מדובר בשטויות. שמתוך 15,925 תלמידים בעיר בגיל בי"ס תיכון – 14,425 הינם תלמידי המגזר החרדי שלא משתתפים כלל, מטעמים עקרוניים, בבחינות הבגרות, ורק 1,500 מבתי"ס תיכוניים, ממ"ד וכלליים ניגשים לבגרות. אז איך אפשר לומר נתון כי רק 10% מאותם תלמידים עברו את מבחני הבגרות, הרי אותם אנשים בכלל לא לומדים את הבגרות. אם-כך איך משרד החינוך יכול להציג נתונים כאלה?".

דובר העירייה מציג נתונים מרשימים באשר לאלו שכן ניגשים למבחני הבגרות: "שיעור ההצלחה בהם מהגבוהים ביותר בארץ, וגם משרד החינוך מודע לכך: בישיבה התיכונית העירונית אחוז ההצלחה עומד על 90%, באולפנה העירונית לבנות- 90%, בתיכון הכללי "רמז" 80%. בתיכון זה משקיעים העירייה ומשרד החינוך מאות אלפי ₪ בשנה, במסגרת תכנית "אומץ" לבחינות בגרות בקרב התלמידים.

בשל אותם נתונים, טננבוים מותח ביקורת נוקבת כנגד משרד החינוך: "אני חושב שמשרד החינוך עושה כאן עוול. הם מציגים אותנו כאן פל בתים. הנתונים האמיתיים מופיעים כל שנה ואני כתבתי למשרד החינוך לא מעט מכתבים בנידון. הסברתי להם שהנתונים להם שקריים. והם אפילו לא עונים למכתבים האלה. זו פשוט חוצפה".

ביקשנו את תגובת משרד החינוך אך זו טרם נתקבלה.