אאא

עיריית מודיעין שוב מפלה חרדים? אזרחי המדינה סיימו זה עתה את חופשת חג הפסח שנמשכה שבוע ימים. הורים רבים יצאו עם ילדיהם אל הגנים הסמוכים למקום מגוריהם כדי להעביר את שעות החופשה בצל הניקיונות לפסח, אלא שהורים מהעיר מודיעין הבחינו כי אצלם משהו השתבש.

את פניהם במתקני פארק מודיעין קיבלו שלטי אזהרה המורים על סכנה בשימוש המתקנים. "אזהרה! סכנה, המתקן אסור לשימוש" נכתב. השלטים הוצבו במקום מיד עם התחלת החופשה ועם סיומה השלטים הוסרו.

תושב חרדי שהגיע עם ילדיו לפארק מותח ביקורת על-כך ואומר כי "לא הייתה כל סכנה שימוש במתקנים - הם נראו תקינים לחלוטין. ואם הם טוענים בכל זאת שהמתקנים אסורים בשימוש בעקבות תקלה, אז מדוע הם לא דאגו לתקן זאת מיד או אפילו יום למחרת, למה הם צריכים להמתין עד שהחופשה תסתיים?".

התושב קובע נחרצות כי גורמים בעירייה הורו לעשות כן כדי "להדיר חרדים מהפארק. הם בעבר חסמו את הכניסה לחרדים ולכן גם הפעם עשו זאת במסווה של מתקנים אסורים בשימוש וכולנו יודעים שהרי זה לא נכון".

"אני פשוט לא מבין למה הם לא רוצים אותנו - החרדים", תוהה התושב.

זו לא הפעם הראשונה שישנה אפליית חרדים בפארק 'ענבה' במודיעין. בחול המועד סוכות לפני שנה, נסגר הפארק עבור מבקרים חרדים, אולם לקראת חג הפסח, עיריית מודיעין חזרה בה והבהירה: כי בחול המועד הקרוב הפארק יהיה פתוח לכל. 

מניעת הכניסה לפארק ענבה ממי שאינם תושבי מודיעין פגעה בעיקר בתושבי העיר החרדית מודיעין עלית הסמוכה, שנוהגים לבלות בו. אף כי הנימוק הרשמי של העירייה היה הצורך להתמודד עם הצפיפות, מהתנהלותה עלה חשש כי התכלית העיקרית של הגבלת הכניסה הייתה הרחקת מבקרים חרדים, תושבי מודיעין עלית השכנה.

ביקשנו את תגובת חיים ביבס, ראש עיריית מודיעין, אך זו טרם נתקבלה.