אאא

התקדמה גם כלכלית: בסוף שבוע שעבר נכנס ראובן (רובי) ריבלין אל משכן הנשיא בירושלים ובכך הפך לנשיא העשירי של מדינת ישראל. בשונה מקודמו, שמעון פרס, בחר הנשיא החדש להביא עמו לבית הנשיא עובדים שמלווים אותו שנים ארוכות.

בין אותם עובדים הנחשבים למקורביו, ניתן למנות את הראל טובי, חובש כיפה ובוגר ישיבות ההסדר, ששימש כיועצו ובמהלך ההתמודדות היה הוא למנהל הקמפיין וראש מערך ההסברה. טובי ישמש כמנכ"ל בית הנשיא. עוד ניתן למנות את זאב דולינסקי, תושב ירושלים שישמש כיועצו האישי של הנשיא.

סוגרת את הרשימה, הגברת רבקה רביץ, בעלת תואר שני בניהול, רעייתו של יצחק רביץ סגן ראש עיריית ביתר ויו"ר דגל התורה בעיר, אם ל-11 שעבדה עם ריבלין במשך שנים רבות כעוזרת פרלמנטרית וכמנהלת הלשכה, והפכה לראש הסגל.

באתר TheMarker דווח כי החל מהחודש הקרוב תשתכר הגברת החרדית הראשונה בבית הנשיא, בסכום של 28 אלף שקל ברוטו בחודש.

"מה שהכי מעורר השראה בה הוא שאף שהיא אשת משפחה חסרת פשרות, אין אצלה ביטולי פגישות או ימי עבודה קצרים". אמרו אנשים שעבדו לצידה. עוד אמרו כי "רביץ היא העוזרת הפרלמנטרית החרדית הוותיקה ביותר, עם כ-20 שנות עבודה. עוד נכונה לה קריירה ציבורית פוריה ומרתקת".

לדברי גורם במפלגות החרדיות, מדובר בקידוש השם, "לראשונה תשרת אשה חרדית המקפידה על קוצו של יוד בכל הליכותיה והנהגותיה בתפקיד ייצוגי זה. במשך כל שנותיה בכנסת דאגה הגברת רביץ לאינטרסים של הציבור החרדי ושל עולם התורה, ושימשה כאוזן קשובה לצורכי נציגי הציבור עליו היא נמנית".

"בכל שאלה או בעיה שהייתה לנו מול יו''ר הכנסת, תמיד היא השכילה ללכת בין הטיפות ולפתור את המשברים בדיפולמטיות רבה. כולנו תקווה שגם כעת היא תמשיך לשמש כגשר בין המגזרים השונים ותדאג דווקא בתקופה זו לרומם את קרנה של היהדות החרדית, יש באפשרותה להאהיב שם שמיים על כלל ישראל ולהוכיח שהיא ראויה לייצג נאמנה את הציבור החרדי".

יצויין, כי בראיון בלעדי שהעניקה הגברת רביץ ל"כיכר השבת" ערב הבחירות לנשיאות המדינה, היא סיפרה על תכניותיו של ריבלין ליצור שיח שונה ואוהד יותר כלפי הציבור החרדי.

לדבריה, ריבלין יקים מועצה של אנשי הגות ורוח שיעשו דה לגיטימציה לדה לגיטימציה הקיימת כיום בישראל כלפי המגזר שומר התורה והמצוות.