אאא

עלוני השבת מתגייסים למאבק נגד תנועות פוליטיות המתנגחות בש"ס, ובהם גם תנועתו של הרב אמנון יצחק העלולה אף "לגנוב" קולות מהתנועה הספרדית.

בעלון "אור יצחק" המופץ על ידי מספר מתלמידי הגאון הרב יצחק יוסף, המועמד לתפקיד רב העיר ירושלים, נכתבו השבת דברים קשים במרומז נגד הרב אמנון יצחק ותנועת 'כח להשפיע'. 

בעלון ניסו אף למנף סיפור של אדם שעבר מוות קליני לצורך המאבק במפלגות החדשות, בסיום הסיפור אותו הביאו, נכתב בעלון "לא כדאי להתעסק עם בורא עולם, לא להקים מפלגה נגד גדול הדור, לא לדבר נגד גדולי ישראל... כי המתעסק באש ודאי ייענש".

בנוסף, נכתב באחד מעמודי העלון כי מי שאומר שתנועת ש"ס לא פעלה למען הציבור - סופו להיות כופר, כשהם מכוונים לגורמים בתנועות כמו של הרב אמנון יצחק וחיים אמסלם המתבטאים נגד תנועת ש"ס.

"כמה חכמים בעיני עצמם" נכתב בעלון, "פתחו מפלגות, כל אחד חושב שיש לו מטרה חיובית, אבל אנו צריכים לחשוב, אולי אחד יביא לנו לחם בשקל, אולי אחד ידאג לבחורי הישיבות, אולי אחד ידאג לחסידיו, כל אחד חושב שהוא המושיע, אבל כל זה לא שווה בשביל המחלוקת, וכל זה לא שווה אם מרן (הגר"ע יוסף)  פוסק הדור שליט"א יצטער ולו לרגע אחד".

"כל הזכויות שלהם ירדו לשאול" כותבים בעלון ומכוונים לרב אמנון יצחק הנחשב ל"מזכה הרבים" שהחזיר אלפים בתשובה, "וכל מי שתומך בהם ישלם מחיר יקר, גם בעולם הזה, וגם בעולם הבא".

בהמשך נכתב: "כבר מסופר בגמרא על כמה חכמים, אפילו שהיו גדולים בתורה, כיוון שציערו את גדול הדור חלקם מתו ביסורים נוראיים, וחלקם נהפכו כגל של עצמות".

בסופו של המאמר, לאחר שקראו להתגייס לקמפיין ש"ס, אומרים בעלון: "מי שאומר שהתנועה הקדושה (ש"ס) לא עשתה למען הציבור הרי הוא כופר בטובתו של חבירו, ועליו אמרו חז"ל "סופו להיות כופר בה'".

מקורבי הגאון הרב יצחק יוסף מסרבים להתייחס לתוכן הדברים ואומרים, כי לרב יצחק יוסף אין שום קשר לתכנים המפורסמים בעלון המדובר.