אאא

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הגיע היום (שני) עם רכב השרד ושיירת האבטחה לצומת הרצוג בירושלים, כדי להצטלם כשהוא קונה את דגל ישראל.

בימים אלו, במרבית הצמתים ברחבי הארץ עומדים אנשים ומוכרים את 'דגל ישראל', למעוניינים לקשט את רכבם בדגל המדינה לקראת יום העצמאות.

מאבטחיו של ראש הממשלה התפרסו בנשקים שלופים ברחבי הצומת, חסמו את התנועה, ולאחר דקות הגיע נתניהו מחויך ומחויט, בעניבה בצבעי כחול-לבן, ניגש למוכר הדגלים וביקש לרכוש דגל ישראל לקראת יום העצמאות.

אל דף הפייסבוק של ראש הממשלה, הועלתה תמונה המתעדת את נתניהו רוכש את הדגל מהמוכר, לצידה נכתב: "ראש המשלה בנימין נתניהו היה בדרכו למשרד, כשהבחין במוכר דגלים באחד הצמתים בירושלים. ראש הממשלה ביקש מנהגו לעצור את הרכב, ירד מהרכב ורכש מאותו מוכר דגל".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפי הנכתב, ראש הממשלה רכש את הדגל ב-5 שקלים והוסיף למוכר טיפ בסך 5 שקלים. בדף הפייסבוק גם נכתב כי "ראש הממשלה אמר למוכר הדגלים, 'אתה עושה עבודה חשובה מאוד, עוזר לצבוע את הארץ בכחול ולבן. יש לי רק בקשה קטנה ממך - שמור על עצמך, תעמוד על המדרכה ואל תרד לכביש'".

הנהגים שנסעו באותה עת בכביש, נבלמו על-ידי המאבטחים עם הנשקים, גם הסקרנים הורחקו מהמקום לטובת קניית הדגל על-ידי ראש הממשלה.

העוברים ושבים נבהלו תחילה אל מול מראה המאבטחים, וחשבו כי מדובר בפיגוע. "נבהלנו למראה המאבטחים החמושים", סיפרה עדת ראיה ל"גלובס", "ראיתי תיק זרוק על הרצפה וחשבתי שזה חפץ חשוד, אבל בסוף התברר שזהו התיק של המוכר, וכל הבלגן וכל הפקקים נגרמו בשלל ראש הממשלה".

ראש הממשלה קונה דגל. צילום: דף הפייסבוק
ראש הממשלה קונה דגל. צילום: דף הפייסבוק