אאא

השבוע מלאו 25 שנה ליום בו נכלא האסיר יהונתן פולארד בארה"ב. 25 שנה שהוא נמק בכלא האמריקני, זוכה ליחס מזלזל, יהיר, מתנשא, ובעיקר משפיל. 25 שנה עברו מאותו יום עצוב, בו הופקר פולארד על-ידי מדינת ישראל.

25 שנה עברו. היחס בין ישראל וארה"ב ידע עליות ומורדות. מעולם, כך נראה, לא חשבה ארה"ב ברצינות לשחרר את פולארד שחטא במסירת מידע לישראל, המדינה היחידה במזרח התיכון המקיימת קשרי ידידות אמיתיים עם ארה"ב. המידע שמסר פולארד, כידוע, לא פגע בארה"ב.

אבל ארה"ב, לשעבר המעצמה החזקה בעולם, מתעקשת לא לשחרר את פולארד. אסירים שנאסרו בעבירות דומות - שוחררו כעבור שנים ספורות מהכלא. פולארד נכלא למאסר עולם בבית-כלא שמור, בו מוחזקים פושעי עולם. לא פחות.

מעדויות מהכלא, עולה כי פולארד חולה במספר מחלות, מנקה אסלות ביום-יום וסובל מכאבים נוראיים. הוא עבר עינויים אכזריים ולא זוכה לתנאים מנימליים. למה? ככה קבעו במדינה הידידה שלנו.

הכאב הגדול של פולארד, הדמעות של היהודי הצדיק הזה, והבכי של האדם שכלוא בגללנו - צריכים לנגוע לכל אחד ואחד מאיתנו. בזכותו, קיבלה מדינת ישראל מידע שהציל את כל אחד ואחד מאיתנו.

בביקור הראשון שערך אצלו לפני 20 שנה הראשון-לציון הגאון רבי מרדכי אליהו זצ"ל, הוא אמר לפולארד שהוא התיקון לפרשת מכירת יוסף הצדיק על-ידי אחיו.

25 שנה אחרי שנכלא, ובדיוק בשבוע של פרשת מקץ, אנחנו מתבשרים על הנפילה הגדולה של ארה"ב, לאחר פרסום מסמכים מביכים ביותר.

קשה שלא לחוש את יד ההשגחה העליונה: ארה"ב כלאה את פולארד בגין מסירת מספר מסמכים לישראל, וכעת היא מתרסקת תדמיתית בדיוק בגלל דליפת מסמכים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

ליבי התמלא שמחה לאחר פרסום המסמכים.

ככה ייעשה למדינה אכזרית שכלאה יהודי נאמן, כפולארד, בכלא סגור ומסוגר, תחת עינויים.

ככה ייעשה למדינה שהחליטה מתוך גאווה ושחצנות לא לשחרר אדם שפעל עבור מדינה ידידה.

ככה ייעשה למדינה שמתעקשת לא לשחרר את פולארד, למרות שחלפו 25 שנה.

אובמה, לא רצית לשחרר את פולארד כי זה יזיק לתדמית הבטחונית שלך? עכשיו חטפת נזק בלתי-הפיך.

ולא, לא מול ישראל - אלא מול עשרות מדינות המקיימות קשרים דיפולמטיים עם ארה"ב.

ארה"ב, מגיע לכם.