אאא

פפה אללו, יו"ר מרצ בירושלים, טוען כי גורמים חרדים הציעו לו מימון בסך מיליון ש"ח עבור ריצה לראשות העיר, אללו אישר את הפרטים בשיחה עם אתר mynet, אולם הצהיר כי "לא יקח אגורה מחרדים". 

על פי הדיווח, ההצעה הגיעה לאללו ביום שני האחרון, כאשר גורמים חרדים שעודדו וביקשו ממנו לפני מספר ימים לרוץ לראשות העיר, הציעו לו מימון בעבור הריצה. 

אללו צוטט כאומר: "אמרתי להם שאני מאוד רוצה להתמודד לראשות העירייה, אבל יש לי בעיה כספית. אילו היו לי מיליון שקל הייתי יוצא מיידית למרוץ".

"הם אמרו לי 'אין לנו בעיה להשיג לך את מיליון השקלים, אנחנו צריכים לעשות מספר בדיקות עם המפלגות שלנו ונחזור אליך", אומר אללו.  

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: פלאש 90)
ניסיון להחליש את כוחו, ברקת (צילום: פלאש 90)
הגדלה

מטרת ההצעה ברורה: ניסיון "לגנוב" קולות של חילונים מניר ברקת ולהעבירם לאיש מרצ, שהינו חסר סיכויי להיבחר לראשות העיר. בכך, מתכננים אותם גורמים הלוחצים על אללו להמשיך במירוץ להחליש את כוחות של ברקת, ולחזק את כוחו של משה ליאון.  

אללו העומד בראש הרשימה שהרימה על נס בקמפיין הבחירות שלה את המאבק בגידול בציבור החרדי בעיר, או כפי שהדבר מכונה  במסגרת הקמפיין "לעצור את ההתחרות" - הדגיש: "בסיום השיחה אמרתי להם שמחרדים לא אקח אפילו גרוש".

הגורמים החרדים אישרו גם הם את הפרט בשיחה עם mynet, ואמרו: "פנינו לאללו כאשר התברר לנו שהוא רוצה להתמודד לראשות העירייה, אמרנו לו שאם יש לו בעיה כספית יש לנו יכולת להשיג את מליון השקלים הדרושים לו, אבל זה דורש בדיקה כי הרעיון הוא שאנחנו רוצים לקלקל לברקת, לכן הכסף יינתן רק אם אללו רציני וירוץ עד הסוף, ולא יחליט פתאום באמצע המרוץ להסיר את המועמדות, אבל מאז לא שמענו ממנו".