התפללו, מרן הגרח"ע יוסף  (צילום: פלאש 90)
אאא

"השיפור בהתעוררות בולט עוד יותר ואנחנו מאד שמחים", כך מאשר הבוקר (רביעי) פרופ' דן גילון, המטפל במרן הפוסק הדור הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה בבית החולים 'הדסה עין כרם' בירושלים.

כפי שדווח אמש לראשונה ב"כיכר השבת" על שיפור משמעותי במצבו של מרן פוסק הדור רבי חיים עובדיה יוסף, הבוקר מתייחס לשיפור פרופסור דן גילון המטפל בגרח"ע בבית החולים 'הדסה עין כרם'. 

"אתמול דיווחנו על המשך המגמה של השיפור ההדרגתי", אמר גילון בראיון לתוכנית 'שמונה עד עשר' בהגשת מרדכי לביא ברדיו 'קול ברמה': "גם אם רגיל אבל בהחלט המשך ולא רק העתקה מיום קודם. הבוקר השיפור בהתעוררות בולט עוד יותר ואנחנו מאד שמחים".

"זה אומר", הוסיף גילון, "ואם אני כן נכנס לפרטים, כן יש פתיחת עיניים, כן הוא שומע אותנו יותר טוב והוא מגיב יותר טוב. זה שיפור באופן משמעותי לעומת אתמול ושלשום. זה עדיין לא משנה את ההגדרה הכללית אבל השיפור שעליו דיברנו קיים ואפילו מתחזק לכיוון הטוב. לפחות בהקשר של ההתעוררות שזה נראה לי משמעותי".

מרדכי לביא: "מה זה בעצם אומר? הרב מסוגל כעת לשמוע, להבין ולהגיב?"

פרופ' גילון: "עדיין במידה חלקית, אבל בהחלט שינוי בולט לעומת הימים האחרונים".

מרדכי לביא: "האם אתם יכולים לדעת שברוך השם לא קרה שוב נזק מוחי?"

פרופ' גילון: "אנחנו זהירים אבל זו בהחלט אפשרות שלא קרה כלום. אנחנו מאד זהירים. הכל צריך להיאמר בזהירות אבל השיפור הטוב שהיה התחזק".

יצוין, כי למרות השיפור - מצבו של הרב עדיין קשה עד קשה מאוד ועדיין קיימת סכנה לחייו.

הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר רחמי שמיים מרובים עבור מרן רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.