אאא

פרסום ראשון: הגאון רבי משה חיים לאו, בנו בכורו של הרב ישראל מאיר לאו רבה הראשי של תל אביב-יפו, צפוי ככל הנראה להגיש מחר (שלישי) בבוקר את מועמדותו לתפקיד רבה הראשי של ירושלים. ל"כיכר השבת" נודע כי בשבועות האחרונים נועץ הרב לאו עם רבנים וגדולי תורה, וההכרעה נפלה כי הוא מצטרף למרוץ.

לדברי מקורביו, מנוי וגמור עמו להתמודד לתפקיד הנכבד. יצויין, כי בכך נפתח הקרב הפנימי בתוככי הציבור החרדי כאשר מצד אחד ניצבת ברקע מועמדותו של הגאון רבי אליהו שלזינגר רבה של שכונת גילה בירושלים הנתמך לדבריו על ידי גדולי ישראל, ומצד שני כעת ניצבת גם מועמדותו הצפויה של הרב לאו שעשוי אף הוא לזכות בתמיכת נציגי תנועת הציבור החרדי החברים בגוף הבוחר.

השאלה הגדולה הינה כיצד ינהגו נציגי אגודת ישראל (גור ובעלזא) וכן נציגי תנועת דגל התורה החברים בגוף. לדברי גורמים פוליטיים, מעלתו של הרב לאו הינה הייחוס המשפחתי וכן העובדה שהינו זוכה לקונצנזוס נדיר של תמיכה מגדולי ישראל החרדיים, הרי שבמקביל רבים מאוהדיו נמנים על בני הציונות הדתית מה שמגביר מאוד את סיכוייו.

 (צילום ארכיון: כיכר השבת)
הרבנים לאו האב והבן עם הגרי"ש אלישיב זצ"ל (צילום ארכיון: כיכר השבת)
הגדלה

לדברי מקורבי הרב לאו: "אין ספק שבקרב הנציגים החרדים הן מאגודת ישראל והן מדגל התורה הוא זוכה לתמיכה מקיר לקיר". יצויין, כי מול השניים צפוי להתמודד הרב אריה שטרן נציג הציבור הדתי לאומי הזוכה לתמיכתם של ראש עיריית ירושלים ניר ברקת וכן שר הדתות ויו"ר הבית היהודי נפתלי בנט הנחשבים לבעלי כוח רב בקרב חברי הגוף הבוחר ולפיכך לתמיכתם יש משקל בהליך הבחירות ובהשפעה על זהות הרב שייבחר בסופו של יום.

במקביל, על מועמדותו של הרב שטרן מרחפת עדיין עננה של ספק כאשר משרד המשפטים צפוי להודיע בקרוב על הכרעתו באשר להתמודדותו לתפקיד, זאת לאחר שעלו טענות בנוגע לכושר שלו לכהן כרב עיר.