אאא

האם נעצר התוקף הסדרתי שמאיים על שלוותן של תושבות בני-ברק? בחודשים האחרונים התרחשו מספר רב של תקיפת נערות חרדיות, בעיקר באזור שבו פועלים אולמי השמחות בעיר התורה.

המותקפות סיפרו על צעיר בלבוש חסידי, שתקף אותן בשעות הערב בסימטאות ובחדרי מדרגות. עסקנים שמעו על כך, נחרדו מהעדויות ומיהרו לערב את משטרת מרחב ירקון, ובראשה את אלברט אוחיון.

המשטרה והעסקנים החלו לגבות עדויות מהילדות שהותקפו, ובמסגרת החקירה הגיעו למצלמות אבטחה הממוקמות באחד האולמות. אלה תיעדו את מקרי התקיפה, ובאמצעות התיעוד הצליחה המשטרה ללכוד חשוד במעשים.

אלא שהבחור שנעצר הכחיש כל קשר. הוא הצליח לשכנע את המשטרה בחפותו, לאחר שטען כי מעולם לא יצא מביתו ומהיכל הישיבה כשהוא ללא כובע. התוקף, לעומת זאת, נראה מבצע את זממו ללא כובע.

המשטרה השתכנעה ושחררה אותו. בסופו של דבר התברר שאכן הבחור שנעצר חף מפשע.

אתמול, הגיעה החקירה לנקודת מפנה משמעותית. בעקבות מידע מודיעיני, לפיו החשד הופנה לבחור אחר, הגיעה המשטרה לישיבה חסידית מוכרת בבני-ברק ועצרה את אחד הבחורים בזמן ארוחת הערב.

כשהחשוד הבחין בכוחות המשטרה, הוא נמלט לחדר האוכל - שם הסתיים המרדף הקצר במעצרו.

בחקירתו, הודה החשוד במעורבות בכמה מהתקיפות, אולם המשטרה חושדת שהתמונה רחבה עוד יותר.

במשטרת בני ברק אישרו ל'כיכר השבת' את הפרטים.

מכתב חריג

לאחרונה 'כיכר השבת' פרסם מכתב חריג מסוגו, שנשלח להורים בבית ספר 'בית יעקב' בשכונה חרדים מוכרת בירושלים, המדריך את ההורים כיצד להיזהר ממקרי תקיפה.

בין היתר נכתב במכתב החריג: "הורים יקרים!, בעקבות מקרים קשים של אלימות ופגיעה בקטינים, שהיו ברחבי העיר, אנו רוצים לחדד את הערנות של כולנו לשמירה על הבנות".

בראשית המכתב, מדגישה ההנהלה בפני ההורים: "ברחובות הבוקר הרחובות ריקים, לכן לא לשלוח תלמידה שמאחרת לבית הספר- לבד! אלא בליווי מבוגר, וכן לא נאפשר שיחרור תלמידות מבית הספר לפני הזמן אלא אם יגיע מבוגר לקחתה.

"כדאי מאוד לשוחח עם הבנות על חובת הזהירות! חזות חיצונית של אדם חרדי אינה בהכרח להיותו אדם אמין וטוב, לכן לא מדברים עם אף אחד, לא עוזרים לאף אחד, לא לוקחים מאף אחד כלום".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"בחוץ - מי שמבקש עזרה מבקש מאדם מבוגר, לא מילדה! לנו אסור בשום אופן לעזור לאף אחד בלי רשות ההורים, גם אם הוא שכן.

"לא כדאי ללכת בקיצורי דרך, ללכת תמיד בכבישים ראשיים, ולא דרך חדרי מדרגות, גינות, מאחורי הבתים. לא לבקש מגבר לעבור כביש אלא מאשה. תמיד כדאי ללכת בזוגות. לא להכנס למעלית עם גבר. מי שנוסעת באוטבוס - לא לשבת ליד החלון, אלא בצד השני, בכדי שאם מישהו ישב לידה היא תוכל לקום".

"באולמות ובשמחות להיות ערניים היכן הבנות נמצאות".

ומה עושים במידה ונתקלים באיום ממשי? "ללמד את הבנות לצעוק - להתנגד, ובמקרה שמישהו מטריד אותן לבקש עזרה ממבוגרות באיזור. ההורים מתבקשים לעודד את ילדיהם לספר במקרה של תקיפה. "הכי חשוב שהילדה תספר", נכתב. "לפעמים הילדים מפחדים לספר, שמא נכעס עליהן, וכן לפעמים המטרידים מבקשים מהם לא לספר ואפילו מאיימים, שאם יספר יקרו להם כל מיני דברים רעים.

"כיכר השבת" עוקב אחר מקרי תקיפה קשים במגזר החרדי, במטרה למנוע את התופעה המסוכנת. בין היתר, פורסמה סדרת כתבות על תקיפות שהתרחשו בירושלים. לצערנו, טרם נעצר חשוד.

לפניות לכתב: [email protected]