אאא

משפחות שבניהן לוחמים ברצועת עזה, לא יודעות בשבועות האחרונים מנוח, הדאגה לשלומם היא תמידית וכל משפחה נוקטת בצעדים שונים למען בנה. אולם הצעד בו נקטה אם לחייל בחטיבת גולני שאיבד את חבריו באסון "נגמ"ש המוות", ריגש רבים במיוחד.

האם, עולה מאתיופיה המתגוררת בבית שמש. מסרבת לישון על מיטה ומעדיפה לישון על הרצפה מאז בנה נכנס לעזה. היא ממעטת באכילה ומקרוביה מגדירים את חייה בשבועות האחרונים כאילו היא מקיימת תענית בכל יום, כל זאת בכדי להיות שותפה לתחושות בנה הלוחם בשדה הקרב.

בדף הפייסבוק "חמ"ל תושבי בית שמש צוק איתן", העלו סרטון של האם בו היא שיתפה את שעובר עליה. מכיוון שהיא אינה דוברת עברית, את דבריה תרגמה המתרגמת אפרת מקונן. "שיחזור בשלום, אני מאוד דואגת לו ומבוהלת מהמצב שהוא נמצא בו. אני יושנת על הרצפה כמו שהבן שלי סובל שם - אז אני רוצה לחוש את הסבל שלו עד שהוא יחזור".

"בעזרת השם הקדוש ברוך-הוא יעזור שבני יחזור הביתה בשלום. כל יום כל לילה אני מתפללת שיחזור בריא ושלם". הוסיפה לספר האם הדואגת.

היא סיפרה כי היא מתפללת בבית-הכנסת ואף תרמה כסף עבור עלייה לתורה למענו: "אני הולכת לבית-הכנסת כל יום שישי ושבת. לקחתי עבורו עלייה לתורה ואחרי זה שמעתי את קולו - הוא התקשר אלי וזה שימח אותי מאוד. אין שום ספק שהעזרה יכולה לבוא רק מהקדוש ברוך-הוא".