הגר"ש שמואלי והגר"ש כהן  (צילום: פלאש 90)
אאא

הקרע בציבור הספרדי: אמש (מוצאי שבת) יצא הגאון רבי שלום כהן, נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס, במתקפה נגד הרדיו החרדי "קול ברמה", ואף אמר שאין להאזין לרדיו.

אך מתברר כי רבנים בכירים  בהנהגה החרדית בציבור הספרדי אינם מסכימים עם הגר"ש כהן ואף בוחרים לחזק את הרדיו בניגוד לדעתם של בכירי ש"ס שדאגו למתקפה נגד הרדיו.

הצהריים (ראשון) עלה לשידור המקובל הגאון רבי בניהו שמואלי, מגדולי הרבנים הספרדים, וגיבה את רדיו 'קול ברמה' כאשר אמר שיש מצווה להאזין להם וכי התחנה הוקמה על ידי מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.

הגר"ב שמואלי, שהיה הרב המקדים בשיעוריו השבועיים של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל, אמר בשידור ברדיו: "זה המכשיר (קול ברמה. י-כ), שמזכה הכי הרבה את הרבים, הרי מי ייסד אותו? מורינו ורבינו, קול ברמה זה יסודו של מורינו ורבינו, אני הייתי מעורב בזה, אני יודע. מורינו ורבינו עשה את הדבר הזה, הוא כל כך נלחם בשביל 'קול ברמה'".

"זה זכות גדולה לשמוע את הדברים ברדיו קול ברמה, זה זכות גדולה, אנשים טובים עם שיעורי תורה, לחזק את הדבר הזה" הוסיף הרב שמואלי.

בהתייחסות מרומזת לדברי הביקורת של הגר"ש כהן אמר המקובל רבי בניהו שמואלי: "אם יש איזה הערות, אפשר להעיר כל אדם יכול לעשות ביקרות, זה ביקורת בונה, אבל כללית זה יסודו של מרן, והכל מתנהל לפי מרן, זכות גדולה לעם ישראל". 

אתמול בערב, לאחר המתקפה של הרב כהן , גורם בש"ס אמר ל"כיכר השבת": "חבל שכך אנחנו נראים, הרדיו שמרן הקים מותקף בגלל שמעבירים שיעור של הראשל"צ הגאון הרב עמאר, מצד אחד אומרים שיש שלום ומצד שני תוקפים את הרדיו בגלל שמשמיע שיעור של הרב עמאר, הם נסו להפעיל לחצים להוריד את השיעור הזה ללא הצלחה, עכשיו מנסים לגייס את הרב שלום כהן למלחמה נגד הרדיו".

יצוין כי מדובר בפעם השנייה שהגר"ש כהן תוקף את רדיו "קול ברמה", בפעם הקודמת בזמן הבחירות לרשויות המקומיות, כאשר היה מתח בין דרעי לאנשי הרדיו, יצא הרב נגד התחנה, אך דרעי התנצל על כך בהמשך כאשר פרגן לרדיו במספר עצרות ובראשם בעצרת המרכזית בעיר אלעד.