אאא

אחרי ימים של חרדה ומתח, קציני צה"ל הגיעו אל בית משפחתו של סמל אורון שאול, לוחם בחטיבת גולני, בן 21 מפוריה, והודיעו להם כי בנם ככל הנראה נהרג ונעדר, לאחר שהוא ושישה מחבריו נהרגו באסון הנגמ"ש ברצועת עזה.

במשפחתו מסרבים עדיין לעכל את העובדה כי הוא איננו איתם. בני המשפחה כולה מתאספים יחד בביתם ומנסים להתעודד. אל הבית פנימה מגיעים מכרים וחברים, קציני צבא בכירים ואישי ציבור, בכדי לעודד את רוחם של המשפחה שטרם הסתגלה למצב הלא פשוט.

רחל גזית בת דודה של החייל הנעדר, סיפרה הבוקר (רביעי) בשיחה עם "כיכר השבת" על ההתמודדות עם הבשורה הקשה, עימה נאלצת המשפחה להתמודד מאז הגיעו קציני הצבא לבשר את הבשורה: "זה מאוד קשה אך אנחנו מאוד חזקים. יש לנו הרבה תומכים - הרבה אנשים שמגיעים לחזק אותנו".

במשפחת הנעדר אומרים כי הם בקשר רציף עם גורמי הצבא האמונים על נושא הנעדרים, וכי הם מתעדכנים על ידם במאמצים להביא כל בדל מידע על גורל יקירם. מבחינת המשפחה צה"ל מקבל את הזמן הנדרש למשימת האיתור: "אנחנו בקשר עם הצבא, הם מעדכנים אותנו במה שיש ואנחנו בשלב הזה נותנים להם את אורך המשימה כדי לבצע את כל הבדיקות הנדרשות שהם צריכים לעשות".

"אנחנו לא במקום של כעס", פוסקת בת דודתו של החייל הנעדר. "אנחנו כרגע רוצים לדעת מה קורה, מה איתו". היא אומרת. "אנחנו לא בשלב של לכעוס. אנחנו לא שם". היא מבהירה שוב. "צריך פשוט לא להיכנס לספקולציות מה יקרה" היא מבקשת.

קרוב משפחה נוסף, הסביר על שעובר על בני המשפחה מאז היוודע הגרוע מכל: "תשמע, כשבאו אל ההורים ואמרו להם שבנם נעדר, זה היה בלתי נתפס. לא חשבנו שנגיע למצב הזה. אנחנו מנסים עוד לעכל את מה שקרה, ומקווים שנצליח להתגבר על הקושי".

"בין אם ימצאו אותו ובין אם לא חלילה, הוא תמיד ילך איתנו לכל מקום בחיים", הוא אומר. על חייו של הלוחם, מספר קרוב המשפחה, "הוא היה לוחם אמיתי, אחד שלא ויתר אפילו על הדבר הקשה ביותר וזה מה שאנחנו צריכים לעשות עכשיו: לא לוותר, לא לתת לתחושות הקשות להשתלט עלינו ופשוט אנחנו נהיה חזקים".

"אני באמת רוצה לפנות מכל הלב לשומרי המצוות פשוט להתפלל ולהתפלל כמה שיותר. התפילות עוזרות ואנחנו פשוט צריכים להתפלל ולקוות לטוב. שיהיה רק טוב". ביקש קרוב המשפחה.