אאא

המבצע הצבאי הקרקעי בעזה שיצא הלילה (חמישי) לדרך, הגורם לתחושות דאגה לצד תקווה שהכל יעבור בשלום. מביא את גדולי ישראל לפרסם קריאה לציבור בני התורה להתגייס בתפילות ואמירת פרקי תהילים למען החיילים.

לדברי מקורבי גדולי הדור, בהוראתם של מרן ראש הישיבה הגאון רבי אהרון יהודה לייב שטינמן ומרן שר התורה הגאון רבי חיים קניבסקי, יתכנסו מחר המוני בית ישראל בכל מקומות מושבותיהם בארץ וברחבי התפוצות בבתי הכנסת והמדרש בשעה 13:00 בצהרים לאמירת פרקי תהילים ותחנונים לאור המצב.

לדברי המקורבים, מדובר בצעד חריג ונדיר במסגרתו גדולי ומנהיגי הציבור החרדי קוראים לכלל הציבור להתגייס לשעת תפילה מיוחדת בערב שבת, המלמדת על חומרת המצב ועל הצורך בהתחזקות רוחנית שתגן על עם ישראל.

נשיא מועצת חכמי התורה של ש"ס הגאון רבי שלום כהן פרסם קריאה לציבור לשאת תפילה למען הלוחמים: "אני קורא לכלל הציבור להעתיר בתפילה על החיילים היוצאים להגן במסירות נפש על העם היושב בציון, מפני הקמים עליו" אמר. "יהי ה' עמם ויחזירם בשלום למשפחותיהם" הוסיף הגר"ש כהן.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

הראשון לציון והרב הראשי לישראל הגאון רבי יצחק יוסף אמר: "אין כוחנו אלא בפינו, כל אחד ואחד מחויב בתפילה, בתהילים ובכל מעשה טוב אשר הוא עושה לכוון להצלחתם של החיילים אשר מחרפים את נפשם למען עם הגנת עם ישראל".

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו פרסם גם הוא קריאה לתפילה למען הלוחמים: "הם שלוחי מצווה של העם כולו, וכולנו תפילה להצלחתם ולשלומם ולשובם בשלום" אמר.

יצויין, כי בעקבות המצב הביטחוני הורה הגאון הרב שמואל אוירבך לתלמידי ישיבת "מעלות התורה" שלא לשוב לביתם לשבת, אלא להישאר בישיבה ולשקוד על התורה ולהמשיך בתפילות ללא הפסקה.