אאא

עיתונאי 'יתד נאמן' וחבר מועצת עיריית ירושלים אליעזר ראוכברגר, שמשתתף בימים האחרונים בדיונים עם המשטרה וגורמי ההצלה לקראת "עצרת המיליון" שתיערך ביום ראשון, מקווה במהלך ראיון ל"כיכר השבת" כי האחדות בין הציבור הספרדי והאשכנזי תישמר גם לאחר עצרת הענק.

על ההכנות לעצרת אומר ראוכברגר: "אנחנו נפגשים עם המשטרה, נפגשנו איתם גם אתמול, ויש שורה ארוכה של נושאים שאנחנו סוגרים, אם זה הנושא של הרמקולים, אם זה הנושא של התחבורה והלוגיסטיקה".

מה החשש הגדול שלכם בעצרת מסוג זה?

"אין לנו שום חששות, אנחנו סמוכים ובטוחים שיגיעו לכאן מאות אלפי איש. זו תהיה העצרת הכי גדולה שהייתה איי פעם במדינת ישראל, יהיה מעמד גדול של קידוש ה' על החילול ה' הגדול שנעשה בכנסת".

החשש העיקרי של מארגני ההפגנה הוא מפלג קיצוני בתוך החברה החרדית שינסה לגרור את ההפגנה לאלימות, ראוכברגר לא חושש: "זה מפגן של אחדות אחד גדול, ואנחנו לא חושבים שיש פה פלגים של כאלה ואחרים, כולם בלב אחד כאיש אחד - לעשות קידוש ה' גדול".

אתם גם מרגישים את האחדות שקיימת בתוך המגזר החרדי, בין אשכנזים לספרדים, ליטאים וחסידים?

"אנחנו מרגישים את זה מאוד מאוד ואנחנו מברכים על זה, הכינוס של מועצות גדולי וחכמי התורה - זה היה דבר אדיר".

ראוכברגר מספר על ההתרגשות ברחוב החילוני מהאחדות: "דיברו אתי היום אנשים שהם לא חרדים, גם כיפות סרוגות וגם חילונים, וכשראו את זה ושמעו על זה - היו אנשים שאמרו לי שירדו להם דמעות מהעיניים, זה ריגש אותם האחדות הזאת של כלל ישראל, ספרדים - אשכנזים וליטאים".

"הלוואי והאחדות הזו תימשך, אני מאוד מאוד מקווה, אנחנו מאוד רוצים" מסיים ראוכברגר את דבריו.