אאא

איש העסקים האמריקני, ראסל גלבוט, הודיע היום (ראשון) כי אין בכוונתו לרכוש רת קבוצת הכדורגל "הפועל תל אביב", זאת בשל דליפת פרטי המשא ומתן לתקשורת.

עם זאת, גלבוט הכריז כי יתרום למועדון מיליון שקלים, ויתרום יותר במידה והקבוצה לא תשחק בשבת: "במהלך המשא ומתן נוצר קשר טוב, הדדי ומכבד עם הנהלת הפועל תל אביב", מסר גלבוט. "בהחלט אשתדל להגיע למשחקים של הפועל תל אביב - אם לא ישוחקו בשבת ולהמשיך לסייע לקבוצה".

גלבוט הודיע כי הוא מייעד את התרומה שלו לחיזוק הקבוצה. כאמור, הוא הוסיף כי ייבחן אפשרות להשקיע במחלקות הילדים והנוער של המועדון והבטיח כי אם הקבוצה לא תשחק בשבת, יתרום לה סכומים גדולים יותר בעתיד.

מהפועל ת"א נמסרה הודעה רשמית על ביטול העסקה: "חיים רמון, מחזיק זכויות הניהול בהפועל ת"א, מודה מאוד לגלבוט על תרומתו הנדיבה למועדון. רמון מציין כי בהחלט ניתן להבין ולכבד את הסיבות שגרמו למר גלבוט להחליט שלא לרכוש את הבעלות על המועדון".

עוד מציין רמון, כי המו"מ נוהל בצורה טובה והגונה תוך כבוד הדדי בין הצדדים. לדבריו, "נוצר קשר טוב עם מר גלבוט וכולנו תקווה כי הקשר ימשך גם בעתיד ותמיד נוכל לראות את מר גלבוט כידיד ואוהד של המועדון".

כזכור, הפועל, שנמצאת בקשיים כלכליים כבדים, ניסתה לקדם את עסקת המכירה, כאשר איש העסקים האמריקני, הנחשב לאדם התורם סכומי עתק לבית חב"ד ואף נמצא בין חברי הנהלת ארגון "כולל חב"ד" בישראל, היה אמור לרכוש 50 אחוז ממניות הקבוצה. גלבוט התנה בין היתר את הרכישה בכך שהפועל לא תשחק יותר בשבתות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאמור, הרכישה לא יצאה לפועל וכעת בהפועל יצטרכו להחליט האם לא לשחק בשבת וכך לזכות בתרומות נדיבות נוספות של גלבוט, חוץ ממיליון השקלים אותם כבר תרם לקבוצה.

עמותת "האדומים", המאוכזבת מכשלון המו"מ, הודיעה כי בעלי אינטרסים "דתיים" גרמו לשיבוש המשא ומתן עם גלבוט: "התרענו בשבוע שעבר כי גורמים בעלי אינטרסים בכדורגל הישראלי ומחוצה לו - מהשדה הפוליטי והדתי, פועלים על מנת לחבל במזיד בעסקה שסוכמה בין הצדדים.

"גורמים אלו ניהלו קמפיין מתוזמן של הרתעה והפחדה מול הרוכשים הפוטנציאליים ובני משפחתם. הלחצים הכבדים הללו הם אלו שהכריעו את המו"מ ומנעו את השלמת העסקה ומכירת המועדון. מועדון הפועל ת"א ימשיך לשווע לרוכש שיקח אותו על עצמו ולא יירתע מגורמים קיצוניים".

לדברי העמותה, "עד אז, אוהדי הפועל הם היחידים שיכולים להיות אחראים לגורל המועדון ואנו קוראים לכל האוהדים ולכל מי שהמועדון יקר ללבו להצטרף לעמותה שתמשיך לפעול למציאת רוכש למועדון".