אאא

הפיגוע הנורא שהתרחש אמש (שלישי) בו פגעו מרצחים שפלים ביד זדונית בחפים מפשע, כשהם טובחים בקדושים שהיו עטופים בטלית ותפילין בשעת תפילת שחרית ללא רחם, גורם לחלחלה ותחושות קשות של זעם וכאב בכל רחבי העולם היהודי.

אמש התייחס לאסון הכבד הגאון רבי ירוחם אולשין, ראש ישיבת ליקווד שבארה"ב. הרב התייפח ובכה בדמעות שליש על הירצחם של ארבעת הקדושים הי"ד.

מקורבי ראש הישיבה אומרים ל"כיכר השבת" כי שיחה שכזאת, רוויית יגון, כאב וצער שנאמרת בבכי ממעמקי הלב, לא זכורה בישיבת ליקווד מזה זמן רב. "רואים עד כמה גדולי ישראל לוקחים את הצער של כלת ישראל באופן אישי" אמרו.

"כיכר השבת" מגיש וידאו בלעדי מהדברים.

הרב אולשין פתח ואמר כי "דברי הראש ישיבה זצ"ל, הגאון רבי אהרון קוטלר, שנאמרו לפני ששים שנה אקטואליים גם  להיום". ראש הישיבה ציטט מהספר משנת רבי אהרן חלק ד' שם כתוב, "שיש החושבים וסבורים שמה שיגן על עם ישראל זה משטרה וצבא, אך עלינו לדעת שאין זה כך, רק הקב"ה יכול להציל".

הרב אולשין ציטט את הודעת דוברות המשטרה שאמרו שאם מדובר בחוליה ניתן לסכל את הפיגוע משום שיכולים לחדור פנימה ולהוציא מודיעין, אבל כאן, מדובר בשני אנשים בלבד, ורואים בחוש שרק  הקב"ה יכול להציל.

לסיום, ראש הישיבה ציטט מדברי בעל החפץ חיים שכשרואים שנתגברה מידת הדין, הרי שהעצה להרגיש צער של כל מי שיש לו צרות, וככה זוכים לעורר חסד ה'.