אאא

ביוזמת תחנת הרדיו 'קול ברמה' אליה הצטרף חבר מועצת עיריית י-ם אלי שמחיוף, השתתפו הלילה (ראשון) רבבות בהם רבנים וראשי הישיבות בעצרת ענק ברחבת הכותל המערבי, לרפואתו של פוסק הדור מרן הרב חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה. 

למעלה מ-350 אוטובוסים הסיעו את המתפללים מכל רחבי הארץ למעמד האדיר. 

בשעות הצהריים (ראשון) עדכן הפרופסור דן גילון מצוות רופאי בית החולים הדסה עין כרם, על מצבו של מרן הגר"ע יוסף, ואמר כי הוא "ללא שינוי מאז הבוקר".

"מצבו יציב, מוגדר קשה עד קשה מאוד. בכיוון של שיפור, כל זאת צריך לזכור במסגרת של מצב קשה" הדגיש הפרופסור גילון בשיחה ל'כיכר השבת', והוסיף: "הסכנה לחייו קיימת ברקע בכל עת, למרות יציבותו". 

גילון התייחס לדיווחים לפיהם לחץ הרב את ידו של יו"ר ש"ס אריה דרעי במהלך השבת, ואמר כי: "הפרט של לחיצת היד שאני אישית לא הייתי מעורב בו הוא פחות מרכזי. אם המשפחה אומרת ככה אז צריך לקבל את זה".

"אני רואה במצב (השיפור י.כ) כשיפוע קל לטובה, מאוד חיובי, אבל גם מאוד קל". לגבי המשך הטיפול אמר הפרופסור גילון כי יתבצע תוך טיפול צמוד ומעקב יומיומי, כאשר הסרת מכשירי ההנשמה תישקל בכפוף למצב. 

בתוך כך, ל'כיכר השבת' נודע כי במהלך השבת האחרונה, נשם פוסק הדור הרב חיים עובדיה יוסף במשך כשעה בכוחות עצמו. דבר שמחזק משמעותית את השיפור במצבו הבריאותי. 

הציבור נקרא להמשיך ולהעתיר בתפילה עבור מרן הגאון רבי חיים עובדיה יוסף בן גורג'יה לרפואה שלימה בתוך שאר חולי ישראל.

מארגן העצרת, העיתונאי אבי מימרן
מארגן העצרת, העיתונאי אבי מימרן