אאא

תושבי שכונת הר נוף בירושלים מנסים עדיין לעכל את האירוע הנורא שהתרחש בשכונתם, בו נטבחו חמישה בני אדם בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונה. הביטחון האישי של התושבים מטבע הדברים אינו גבוה, ורבני השכונה התכנסו אמש (חמישי) לכינוס חירום בעניין.

ארגון "השומר הר נוף", שעסק באבטחת השכונה, בעיקר במיגור גניבות שבוצעו על ידי ערבים בשכונה, יתמודד מעתה עם אירועי טרור וזאת לאחר שקיבל את תמיכת רבני השכונה, כמו גם את תמיכת המשטרה.

ראשי הארגון נפגשו אתמול ביוזמת חבר המינהל הקהילתי זאבי קלריסטינפלד עם רבני השכונה ואלו חתמו על הוראת קבע חודשית עבור ההוצאות השוטפות של הארגון. בפגישה עם מפקדי משטרת מחוז ירושלים הוחלט על כי מעתה מתנדבי הארגון יעברו הכשרה ואימונים בכדי שיידעו לפעול במידה והטרור יחזור לשכונה.

דוד צור, יו"ר הארגון, שהקים אותו יחד עם איציק פודור, סיפר ל"כיכר השבת" כי מאז שהארגון החל לפעול ההרתעה שבה לשכונה. "הערבים התייחסו כאן כאילו השכונה היא שלהם. לא מעט מהם מכירים את כל השכונה. היינו חשופים למכת פריצות שלא הייתה כמותה" אמר צור.

 (צילום: באדיבות המצלם)
יו"ר הארגון דוד צור עם נציג המשטרה (צילום: באדיבות המצלם)
הגדלה

"איש מתושבי השכונה לא העז לדבר", הוא אומר. "הם היו נכנסים לבתים כשהם רעולי פנים. היו גורמים לנזקים בדירות".

משכך החליטו כמה מתושבי השכונה להקים את הארגון בו מתנדבים תושבים ללא נשק וללא ניסיון בתחום. אך למרות זאת, הם הביאו למעצרים רבים. "החזרתי במידה מסוימת את תחושת הביטחון לשכונה" הוא אומר. "ברגע שמגיעים מתנדבים החשוד לא יכול לעבוד רגוע".

עם התרחשות הפיגוע המזוויע הבינו התושבים כי גם בנושא ההתמודדות עם הטרור הם במצב לא פשוט. לאור זאת הם פנו למשטרת מחוז ירושלים וביקשו את עזרתם. "הגיע אלינו קצין מתנדבים מירושלים והביע נכונות אדירה להקים בשכונה בסיס של המשמר אזרחי המתואם כמובן לצרכי הציבור החרדי בשכונה".

נציג המשטרה ויו"ר "השומר הר נוף" (צילום: באדיבות המצלם)

"יכשירו אותנו להתנדב בשירות לאומי והמתנדבים ישובצו בתפקידים רק בשכונה ולא בשאר ירושלים. הם יעזרו לנו בהכשרה. תחילה ילמדו אותנו הדרכה בסיסית ואחר כך בשלב השני יביאו לנו נשק" סיפר צור.

כאמור, רבני השכונה התכנסו אמש לדיון חירום שם החליטו על מספר צעדים ראשוניים להחזרת הביטחון לשכונה. בכינוס השתתפו בין היתר רב השכונה, הגאון רבי דוד יוסף, הרב יאיר וורומר, הרב שלמה זעפרני, האדמו"ר מבוסטון, הרב לנדא מחסידי גור והרב רפי פוירשטיין.

"הרבנים הביעו בארגון תמיכה חד משמעית ואף חתמו על הוראות קבע עבור הארגון" אומר צור. "הרבנים הורו כי כל מי שיש ברשותו נשק מוטלת עליו החובה לשאת אותו גם בשבת וזו הוראה חד משמעית".

בנוסף, הרבנים הודיעו כי בכל בית כנסת יש להפקיד סלולרי למקרי חירום, אך בשום אופן אסור לשאת סלולרי בשבת.

הקול קורא של רבני השכונה
הקול קורא של רבני השכונה