אאא

מבצע צוק איתן: מועצת חכמי התורה של ש"ס מפרסמת הערב (רביעי) מכתב מיוחד לחיילי צה"ל שנלחמו ברצועת עזה ונפצעו במהלך הלחימה הקשה, בו היא מכנה אותם כ"גיבורים המשמשים כשליחי עם ישראל". 

בפתח המכתב כותבים הרבנים: "חייל יקר, זכית לעמוד בגבורה בשדה הקרב להשבית אוייב ומתנקם ולהיות שליח נאמן של עם ישראל להגן על תושבי ארץ ישראל".

"יחד עם כל בית ישראל הננו נושאים תפלה לפני אל נורא עלילה, ומאחלים לך רפואה שלימה והחלמה מהירה לכל תחלואיך ומכאוביך. יהי רצון מלפני אל עליון שיקויים בך הכתוב: "רְפָאֵנִי ה' וְאֵרָפֵא הוֹשִׁיעֵנִי וְאִוָּשֵׁעָה כִּי תְהִלָּתִי אָתָּה...". ותשוב במהרה לביתך לחיים טובים ולשלום, לשמחת בני ביתך וכל בית ישראל. לא תאונה אליך רעה ונגע לא יקרב באהלך, ותזכה לאורך ימים ושנות חיים. אמן כן יהי רצון."

את המכתב חותמים הרבנים בברכה: "רפואה שלמה וחיזוק ברוחניות ובגשמיות ויהי רצון שיקויים בך"וְזָרְחָה לָכֶם יִרְאֵי שְׁמִי שֶׁמֶשׁ צְדָקָה וּמַרְפֵּא בִּכְנָפֶיהָ"".

על המכתב חתומים נשיא מועצת חכמי התורה הגאון רבי שלום כהן, וחברי המועצת הגאונים רבי שמעון בעדני, רבי דוד יוסף והרב משה מאיה. את המכתב חילק הצהריים (רביעי) יו"ר ש"ס אריה דרעי לחיילים הפצועים בבית החולים בצירוף ספר 'ענף עץ אבות' שחיבר מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.