אאא

שיתוף פעולה מעניין נוצר בין רב, חסיד ברסלב, לנשות חב"ד מקהילת חב"ד בעיר לוד, על רקע התגייסותם של אזרחים רבים למען חיילי צה"ל המוסרים את נפשם בחזית.

בשיחה עם "כיכר השבת", מספר הרב יובל אדרי על יוזמה פרטית, במסגרתה נרכשו אלף ספרי חת"ת (סידור תפילה הכולל את חמשת חומשי תורה, ספר התהילים והתניא) עבור החיילים. "שמעתי שנשות חב"ד בלוד מחלקות אוכל וחשבתי שאפשר לחלק גם משהו רוחני, שזה וודאי עוזר וברוך השם זה התקדם מאוד יפה ורכשנו אלף ספרים".

איך זה מסתדר שדווקא רב, חסיד ברסלב ותלמידו של המקובל הרב יורם אברג'ל, פועל לחלוקת ספרי החת"ת החב"דיים? מסתבר שמבחינתו של הרב אדרי, אין בכך סתירה: "אני לא חסיד חב"ד אבל אני יודע על הסגולה הזאת של ספר החת"ת", הוא אומר. "ההשקפה של היהדות מבחינתי לא מוגבלת לשום דבר. הכול טוב והכול קדוש. הרב אברג'ל אמר שבמקור הוא חסיד חב"ד, חסיד ברסלב וחסיד של הרב עובדיה יוסף זצוק"ל. פשוט כולנו עם ישראל. אנחנו אוהבים את כולם" הוא מחייך ומגלה כבדרך אגב: "הבנים שלי מתחנכים בבתי ספר של חב"ד".

דבורי מרטון, חסידת חב"ד תושבת לוד שמרכזת בביתה את המשלוחים המיועדים לחלוקה, הכוללים ממתקים, פריטי לבוש, מוצרי היגיינה ומכתבים מילדים ללוחמים בעזה, מספרת כי בעקבות היוזמה "נשות הקהילה אספו כסף לרכוש לכל חייל את ספר החת"ת, בגלל דברי הרבי שיש סגולה בכך".

לדבריה של דבורי, הרבי מליובאוויטש אמר כי ספר החת"ת מסוגל לשמירה והגנה וחסידי חב"ד נוהגים לשים אותו ברכב, אפילו כשמדובר בנסיעה קצרה: "אנחנו יודעים שהיו ניסים בזכות הספר הזה" אומרת דבורי.

ספר החת"ת
ספר החת"ת