אאא

ערב ראש חודש טבת, קרא רב המקומות הקדושים שמואל רבינוביץ לציבור החרדי ולארגון נשות הכותל שלא להגיע הבוקר (רביעי) לתפילה ברחבה בכדי שלא לגרור את המקום למחלוקת כבראשי החודשים האחרונים.בעקבות הקריאה, החליטו בבתי גדולי ישראל שלא לערוך הבוקר אירוע מחאתי ברחבת הכותל. 

בפנייתו כתב הרב רבינוביץ: "בחודשים האחרונים מידי "ראש חודש" הפכה רחבת הכותל המערבי לאתר של מחלוקת ומלחמות אחד מול השני".

"בהנחיית ראש הממשלה הוקמה ועדה למציאת פתרון ליישוב המחלוקות בראשות מזכיר הממשלה, ואף החלו צעדים מעשיים מידיים ליישמו".

" מי שחפץ בפתרון עליו לעשות צעד בונה אמון, כל מי שממשיך במאבק בעת הזאת הרי שיש בזה עדות כי כל מגמתו היא לחבל במגעים ולהבעיר מחדש את השטח, ואז שוב איני יודע איזו תוחלת יש למאמצים של כולם" אמר רב הכותל המערבי – הרב שמואל רבינוביץ.

"מול הכותל המערבי, שריד בית המקדש, כולנו מחויבים ביראה, ולקבל על עצמנו התנהגות אחראית ושקולה, הרואה בכל עת את טובת כלל עם ישראל ולא רק את זכויות היחיד. במציאות בה זה אומר כולה שלי וזה אומר כולה שלי, לא ניתן להגיע להשלמה, אלא רק להכרעה ולפגיעה. מי שאינו יכול לקבל על עצמו התנהגות שכזו, אין לו מקום בשיח על הכותל המערבי".

 "חג החנוכה הוא חג שבו אנו מדליקים את האור כדי לדחות את החושך. אור האחדות צריך לדחות את חושך המחלוקת. הפתרון שהוצע גם כשהוא מנוגד להשקפת עולמי, מטרתו למנוע מחלוקת. אל נא אחים ואחיות להמשיך ולהדליק את בעירת המחלוקת ברחבת הכותל המערבי" קרא הרב ששוחח בעניין עם ראשי הציבור החרדי שנענו לבקשתו. הרב רבינוביץ הביע תקווה כי גם נשות הכותל תעשינה כך.