אאא

יומיים אחרי ההתפרעויות בהר הבית, רב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ מגנה את האלימות שלדבריו הינה חלק מניסיון לשבש את עליית ההמונים לירושלים לקיים את זכר העלייה לרגל בחגי ישראל.

הרב מתח ביקורת נוקבת כנגד המנהיגות הערבית שלדבריו מעוררת תמיהה "איך ניתן להכחיש את המציאות לנוכח הפיכת הר הבית והמסגד לבסיס טרור?", תהה ופסק כי "אם מישהו פוגע בקדושת המקום הרי זה אותם מתפרעים אשר מנצלים את רגישות וקדושת המקום לפגוע במרקם העדין והרגיש בעיר העתיקה, וזורקים אבנים ובקבוקי תבערה מהמסגד".

"מעולם לא שמענו כי "מקום קדוש" הינו מקום לאלימות, פעולות אלו מצביעות כי "הר הבית" עבורם הינו פלטפורמה למאבק פוליטי ולא עניין דתי". הוסיף הרב.

הרב כתב כי "על המנהיגות הערבית לאזור אומץ ולגנות את המתפרעים ולהרחיקם מהר הבית. ועל העולם לגנות את מעשי האלימות. ולא לתת הגנה לפורעים גם כאשר הם משתמשים במקום קדוש לאלימות".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

רב הכותל קרא להמונים להגיע ולהתפלל בכותל המערבי שזו לדבריו "התשובה לניסיונם של חוליגנים המבקשים לשבש את מנהגי בית ישראל ולהגיע בשמחת החג".

בערב החג הוזעקו כוחות המשטרה בעקבות כך שעשרות רעולי פנים ערבים יידו אבנים וירו זיקוקים לעבר שוטרים שהיו במתחם הר הבית בכדי לאבטח את אותם מבקרים יהודים ותיירים שהגיעו למקום בפעם הראשונה מאז הותר להגיע אל המקום.

במהלך ההתפרעויות מספר מתפרעים ניסו לירות זיקוקים מתוך מסגד אל-אקצא, דרך החלונות לכיוון שער המוגרבים. כוח משטרה הציב מגנים בחלונות ומנע את הירי. באירוע נפצעו שלושה שוטרים.