אאא

בשבועות האחרונים נראה כי קואליציית נתניהו-לפיד לא מצליחה להחזיק מעמד. השניים לא מסתדרים ומשחקי האגו בין השניים הוא דבר שכמעט ולא ראינו בשנים האחרונות במשכן הכנסת.

ראש הממשלה בנימין נתניהו רוצה מאוד להחליף את הממשלה הזו, להחליף את המפלגות החרדיות ביאיר לפיד ו'יש עתיד' שעושים לו חיים ממש לא קלים.

הבוקר (חמישי) צוטטו מקורבי ראש הממשלה בעיתון 'מעריב' שאומרים כי "הקואליציה לא מתפקדת. ראש הממשלה ישנה את הקואליציה בהזדמנות הראשונה".

לנתניהו ישנם שתי אפשרויות להחליף את הרכב הקואליציה. הראשונה היא לנסות ולהכניס את מפלגת העבודה בראשותו של בוז'י הרצוג, והשנייה להכניס את המפלגות החרדיות.

באשר לאפשרות שמפלגת העבודה תכנס לקואליציה, זה נראה כמעט בלתי אפשרי. הרצוג ייכנס רק במידה ו'הבית היהודי' ייפרשו מהממשלה בעקבות התקדמות במשא ומתן עם הפלסטינים. הרצוג לא מעוניין להיכנס כעלה תאנה לכיסוי הגזרות הכלכליות של התקציב האחרון, והתקדמות משמעותית במשא ומתן לא נראית באופק.

כך שלנתניהו נשארה האפשרות של הכנסת המפלגות החרדיות, אך גם כאן הוא ייבלם בהתנגדות, אפשר לומר התנגדות המהולה בשנאה לאיש שבגד בציבור החרדי ובגדולי הדור.

בכל שיעור שמוסרים בניו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל הם מזכירים את הפגישה האחרונה בין פוסק הדור זצ"ל לראש הממשלה. הם מספרים כמה שהרב נפגע ממנו וכעס עליו, נתניהו עצמו שמע זאת באופן אישי מהרב דוד יוסף.

אפשר לומר שנתניהו שנפרד בבכי מהרב זצ"ל בהלוויה יודע היטב בתוך ליבו שהוא אחד האנשים שגרם לו את הצער הגדול בסוף חייו בעקבות הגזירה לגיוס בני הישיבות.

בכירי ש"ס יודעים זאת היטב, יודעים שאי אפשר להיכנס לקואליציה כזאת - גם אם ראש הממשלה ידיח את לפיד - האפשרות היחידה שיו"ר ש"ס אריה דרעי יסכים להכנס לקואליציית נתניהו היא במידה וחוק הגיוס ירד מסדר היום (דבר שנראה כבלתי אפשרי) ושירכך את הקיצוצים במשפחות ברוכות הילדים.

בכיר בש"ס אומר הבוקר ל"כיכר השבת" כי "הסיכוי שאנחנו נכנס לקואליציה הוא חלש מאוד. אנחנו לא יכולים להיכנס לקואליציה שריסקה את המשפחות החרדיות, את המשפחות ברוכות הילדים ומשפחות העוני, אנחנו צעקנו על זה ונמשיך לצעוק. בשביל כיסא של שר אנחנו לא נזדנב".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"למרן רבינו זצ"ל היה דבר אחד שהציק לו מאוד", מוסיף הבכיר, "וזה נושא הגיוס, אם תהיה גזרת גיוס אנחנו לא נהיה שם, עד שהגזירה תרד לגמרי מסדר היום".

"גם כך נראה שנתניהו ולפיד משחקים משחקי כבוד דרך התקשורת, הקואליציה תשאר עוד הרב זמן", הוא מעריך.

דברים דומים שמענו הבוקר מבכירי 'יהדות התורה': "זאת ממשלת שמד, ממשלה שרוצה לעקור את התורה, ממשלה שכולה ציר רשע ומי שאחראי לזה הוא בנימין נתניהו שבגד בנו והכניס בנו סכין, איתו אנחנו לא נשב, נשב עם כל אחד אחר - רק לא איתו".

"הגלגל מסתובב והוא עוד יבוא אלינו בתחנונים אבל נשלח אותו להתפלל בכותל - אולי שם זה יעזור יותר", אומרים ביהדות התורה.