אאא

הד"ר לורנס קורב מי שהיה בעבר תת שר ההגנה של ארצות הברית, קרא הערב (מוצ"ש) לשחרורו של המרגל הישראלי יונתן פולארד, בכדי להסיר מהאמריקנים את המבוכה מחשיפת פרשת הריגול אחרי ישראלי שנחשפה בסוף השבוע. 

לדברי קורב: "חוסר הפרופורציה של תקופת מאסרו של פולארד ומצבו הרפואי הרופף מחייבים בכל מקרה את שחרורו על פי כל קנה מידה של צדק"

"דווקא עכשיו" אמר, "בצל הגילויים כי בזמן שארה"ב מתעקשת על המשך מאסרו אחרי 29 שנה היא עצמה מרגלת אחר קברניטי ישראל ומביאה את המצב לממדי אבסורד של ממש, שחרורו של פולארד איננו רק מחוייב על פי הצדק אלא גם יסיר מאיתנו מבוכה מוסרית" אמר.

כזכור, בסוף השבוע נחשף כי הסוכנות לביטחון לאומי של ארצות הברית ומקבילתה הבריטית, עקבו אחרי תכתובת דואר אלקטרוני של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט ושר הביטחון דאז אהוד ברק.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

באתר האינטרנט של העיתון "דר שפיגל" נטען, כי סוכנויות הריגול עקבו אחרי נציגויות של משרד החוץ הישראלי בנקודות שונות בעולם. המידע, שמתפרסם בסוף השבוע ומעורר סערה, מתבסס גם הוא על החומרים שהדליף עובד הסוכנות האמריקנית לשעבר אדוארד סנואודן.

על פי הדיווח ב-ynet ו'"ידיעות אחרונות", ככל הנראה, סוכנויות הביון ניהלו מבצע רחב היקף שענה לשם "ברואדאוק", ונועד על פי ההערכות ליירט תכתובות מיילים ו-SMS באמצעות התחברות ללוויני תקשורת.

דוברת המועצה לביטחון לאומי של ארה"ב ברנדט מהאן אמרה בתגובה ל-ynet: "כמדיניות הבהרנו כבר שארה"ב אוספת מודיעין חוץ מהסוג שכל המדינות אוספות".