אאא

טבח בבית הכנסת: נשיא המדינה לשעבר שמעון פרס הגיע הבוקר (ראשון) לניחום משפחותיהם של הקדושים הי"ד שנרצחו בטבח המזעזע בבית הכנסת 'קהילת בני תורה' בהר נוף.

פרס הגיע מלווה בגאון רבי דוד יוסף - חבר מועצת חכמי התורה ומרבני שכונת 'הר נוף' והשייח קבלאן מהעדה הדרוזית, עלי סוויד מהעדה הבדואית וראש עיריית אבו גוש.

פרס אמר לבני המשפחות: "לא תרצח זוהי מצווה אבסולוטית הנוגעת לכל אדם. על רצח וטרור אין פשרה ואין נחמה. זוועת הטרור בבית הכנסת אינה מתקבלת על הדעת. סבי, צבי מלצר, נרצח בבית כנסת על ידי הנאצים כשהוא עטוף בטליתו רק בגלל היותו יהודי. גם היום, עמנו מאוחד תחת האמונה נגד כל רצח וטרור. זיכרונם של יקיריכם יהיה ברוך".

השייח קבלאן מהעדה הדרוזית הוסיף כי "היהודים והדרוזים הינם אחים, ישראל לאחר 66 שנה חייבת לשמור על אחדות. זוהי חובתנו לארצנו ומולדתנו".

בהמשך קרא פרס להרגעת הרוחות בירושלים ואמר: "בפיגוע הטרור הנורא נראתה גם גבורתם של שוטר דרוזי ומסירותו של עובד ניקיון ערבי - עלינו לשמור על הידידות והאחדות בין העמים כפי שאנו רואים כאן כעת. אין מקום לשנאה בירושלים ואין מקום לגזענות בעמנו. אנחנו מאוחדים גם בזמנים קשים".

בבית משפחת טברסקי, פנה אחיו של הנרצח לפרס ואמר: "השלום בעולם יגיע כשכל העמים יפעלו לפי מצוות נח, אין דבר כזה רצח".