אאא

 

תנועת ש"ס ארגנה הערב (חמישי) לראשונה מאז הקמתה, אירוע מיוחד לנציגיה ברשויות המקומיות, האירוע התקיים בבית ההארחה בית וגן בירושלים.

באירוע השתתפו חברי מועצת חכמי התורה הגאונים רבי שלום כהן, הרב שמעון בעדני, הרב דוד יוסף והרב משה מאיה. מלבד הרבנים, השתתפו גם יו"ר ש"ס אריה דרעי, יו"ר סיעת ש"ס אריאל אטיאס, יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי ושאר חברי הכנסת של המפלגה.

במהלך נאום שנשא דרעי, חשף יו"ר ש"ס כי בכוונת המפלגה להקים בקרוב עיתון ספרדי יומי כדוגמת 'יתד נאמן' ו'הפלס' המזוהים עם המגזר הליטאי.

את הנאום פתח דרעי בהתייחסות ראשונה לדבר מעצרו של המקובל רבי יורם אברג'ל ואמר: "התלבטנו מאוד, התייעצנו כיוון שמדובר פה בדיני נפשות, מה אנחנו אומרים לעשות, לזעוק?, בעצה של הגאון הרב שמעון בעדני הוא החליט לחכות, גם היום שוחחתי עם הגאון הרב משה מאיה ולאחר מכן דיברתי עם אחד מגדולי עורכי הדין בארץ וגם הוא אמר שכדאי לחכות, אני לא רוצה לפרט הלאה".

"אבל בכל זאת" הוסיף דרעי: "חייבים אנחנו לחזק את ידיו, אחד מגדולי מרביצי התורה בדור שלנו, במסירות נפש, ואנחנו מתפללים ומחזקים את ידיו וידי המשפחה, שמהר מאוד יחזור לביתו וימשיך להרביץ ולהגדיל תורה ושהאמת תצא לאור מהר, יותר מזה אני לא לומר בכדי שלא לקלקל".

לקראת סיום דבריו, הודה דרעי ליו"ר הסיעה ח"כ אריאל אטיאס על עבודתו בתנועה ועל עמידתו לצד מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף זצוק"ל.

דרעי התייחס ליו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי שיצא במהלך האירוע לאירוע נוסף אליו הוזמן, ואמר: "רבי אליהו ישי שלא נמצא אתנו כאן עכשיו, יושב ראש התנועה במשך שנים ארוכות, שלוש עשרה שנה, בתקופות לא קלות, באמת בתקופות לא קלות, ניווט את הספינה ועמד לימינו של מרן באמונה וביושר".

"אני לא מספיד אותו חלילה וחס" הוסיף דרעי ואמר: "אני אומר שיש ב"ה גם היום הרבה מאוד עבודה לכולנו, וביחד כאיש אחד בלב אחד נעשה את עבודתנו". 

צילום: שלומי כהן