אאא

ש"ס בהנהגה משותפת של אלי ישי יחד עם אריה דרעי צפויה לגרוף 14 מנדטים בבחירות, כך עולה מסקר שמתפרסם הבוקר (חמישי) בעיתון 'הארץ'.

הסקר שנערך ביום שלישי על-ידי חברת דיאלוג בפיקוחו של הפרופסור קמיל פוקס, בדק בין היתר תרחיש בו אולמרט מקים מפלגת מרכז יחד עם קדימה, לבני ויאיר לפיד, ובמקביל אריה דרעי מוצב בראשות ש"ס בהנהגה משותפת עם אלי ישי.

לפי תוצאות הסקר, מפלגת המרכז של אולמרט תגרוף 25 מנדטים, הליכוד יקבל רק 24 מנדטים, העבודה - 17, ש"ס עם אריה דרעי - 14 וישראל ביתנו 13 מנדטים.

אילו המצב היה נשאר כפי שהיה בבחירות האחרונות, הליכוד מקבל 29 מנדטים, העבודה - 20, קדימה - 9, ישראל ביתנו - 13, ש"ס עם אלי ישי בלבד - 11, יש עתיד של יאיר לפיד - 11, יהדות התורה - 6, הבית היהודי - 6, מרצ - 5 והסיעות הערביות 11 מנדטים.

חשוב להדגיש כי הסקר נערך עוד בטרם נודע ההסכם בהנהגת ש"ס כפי שנחתם אתמול לפיו עד לבחירות לא יהיה יו"ר לתנועה והנהגת המפלגה תתחלק במשותף בין אלי ישי, אריה דרעי ואריאל אטיאס.

מתוצאות הסקר עולה כי ש"ס יכולה להוות לשון מאזנים בהקמת ממשלת מרכז-שמאל בקדנציה הבאה, אך כפי הנראה הסמכות לכך תישאר בידיו של אלי ישי שנוטה ימינה יותר מאריה דרעי המצטייר כאיש מרכז.