אאא

בתוך כמה ימים אסון נוסף בנפאל עם מעורבות ישראלית: אוטובוס תיירים שעשה את דרכו מקטמנדו לשמורת לאנגטאנג התהפך ונפל לתהום. לפי הדיווחים המקומיים בתאונה נהרגו עשרה בני אדם, בהם גם 2 ישראליות. כשלושים נפצעו. 

על פי הידוע, ארבעה ישראלים רכשו כרטיסים לנסיעה באוטובוס. מנכ"ל מד"א הנחה את גורמים הרלוונטיים לבדוק ולהיערך במידת הצורך.

צוותי הצלה שחשו למקום החלו בפינוי הפצועים שפוזרו בבתי החולים ברחבי נפאל. הפצועים בדרגות קל ובינוני טופלו בבתי החולים בטרישולי או בנוואקוט ואילו אלא שנפצעו במצב קשה פונו לבית החולים בקטמנדו.

מחקירה הראשונית עולה כי האוטובוס התהפך בגלל עומס יתר. האוטובוס הידרדר לעומק של 50 מטר מתחת לכביש וזאת לאחר שהתהפך בקילומטר ה-35 בדרך מהבירה לשמורת לאנגטאנג.

האסון מתרחש כשבוע לאחר סופת השלגים בנפאל. בתחילת השבוע לאחר ימים של חיפושים קדחתניים בתנאי מזג אוויר קשים, הודיעו צוותי החילוץ של חברת הביטוח "הראל" והצבא הנפאלי כי הם איתרו את גופתה של הנעדרת הישראלית, מיכל צ'רקסקי, בת 36 מגבעתיים.

עם מציאת גופתה עלה מניין ההרוגים הישראלים באסון לארבעה: תמר אריאל בת ה-25, שהייתה הנווטת הדתייה הראשונה בחיל האוויר הישראלי, אגם לוריה בן ה-23 מיפעת ונדב שהם, בן 30 מהיישוב מצפה הושעיה שבגליל התחתון.