אאא

כ-70 אלף מתושבי רצועת עזה נמצאים בשעות האחרונות ללא חשמל, זאת לאחר שרקטה ששיגרו ארגוני הטרור ברצועה פגעה בקו מתח גבוה בעוטף עזה. כאמור, בעקבות כך, עשרות אלפי פלסטינים בחאן יונס ובדיר אל-בלח שבצפון רצועת עזה מנותקים מחשמל.

על פי הדיווחים, בחברת החשמל החליטו שלא לסכן את העובדים ולא לתקן את התקלה.

כזכור, אישי ציבור ואזרחים רבים מבקשים כבר זמן מה 'לנתק את החשמל ברצועת עזה', כאשר ארגוני הטרור משתמשים בזרם החשמל בכדיי לייצר רקטות ולשגרם אל עבר ישראל. נראה כעת שמי ש"דואג" לעצירת זרם החשמל ברצועה, או לפחות בחלקים ממנה, הם דווקא ארגוני הטרור ברצועה.

בתוך כך, הירי לעבר יישובי עוטף עזה נמשך. בשעות האחרונות נורו עשרות פצצות מרגמה לעבר היישובים הקרובים לגדר. בכל האירועים לא דווח על נפגעים בנפש.

יצויין, כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר התשתיות סילבן שלום, הורו לחברת החשמל שלא לסכן את חיי העובדים בתיקון התקלה. בחברה אמרו הערב כי התקלה תתוקן רק כשהמצב הביטחוני יאפשר לעשות זאת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מגעים להפסקת אש? 

רשת החדשות הלבנונית "אל מיאדין" טוענת כי ישראל הציגה בפני הקהילה הבינלאומית דרישה לספק ערבויות לפינוי הרקטות מרצועת עזה בטרם יתקבל הסכם עם הפסקת אש בין ישראל והפלסטינים. עם זאת, לפי גורמים בכירים בישראל, היוזמה לפירוז הרצועה מרקטות עדיין לא נידונה בצורה רשמית בקבינט המדיני-ביטחוני. 

בין היתר, לפי הדיווחים בכלי התקשורת הזרים, ישראל מבקשת ערבויות בינלאומיות בדומה לאלו שסופקו במסגרת ההסכם בנוגע למאגרי הנשק הכימי בסוריה. עוד דווח, כי בשל הדרישה לערבויות אלו, מקשה ישראל על הניסיונות להביא לסיום המבצע הצבאי הישראלי בעזה.

במקביל, הערב שוחח מזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי הוא נמצא בקשר עם מנהיגים שונים באזור בכדי להביא להפסקת אש. קרי גינה את המשך ירי הרקטות והדגיש כי לישראל שמורה הזכות להגן על עצמה.