אאא

הגבאי במילואים - הרב ערך 'מי שברך': אזרחים ברחבי הארץ מרבים בתפילות לשלומם של אלפי חיילי צה"ל הנמצאים בשדה הקרב ברצועת עזה ולעשרות החיילים שנפצעו במהלך הלחימה ומאושפזים בבתי החולים ברחבי הארץ, בשבת האחרונה התפילות התקיימו בצוותא.

בבית-הכנסת 'שירת נפתלי' בעיר החרדית אלעד, בראשות הרב יוסף הבלין, ערכו השבת תפילת 'מי שברך' מייד לאחר קריאת התורה, לרפואת ולשלומם של החיילים. קודם לכן, תלו המתפללים מודעה ובה שמותיהם של חיילי המילואים ביניהם הגבאים - הנמצאים בשדה הקרב.

לצד שמותיהם נכתב במודעה כי הם אלו ששומרים על ארצנו "העומדים על משמר ארצנו בגבול עזה. ייתן ה' אויבנו נגפים בפניהם, וישובו בשלום במהרה".

הפרסומאי רני רהב, פרסם את המודעה ברשת החברתית פייסבוק וכתב: "ראו כמה מרגש ומחמם את הלב: מודעה שהתפרסמה אמש בבית הכנסת החרדי באלעד שבו מתפלל חברי יקי רייסנר, ושקוראת להתפלל לשלום חיילי צה״ל כולם ולשלום החיילים מתפללי בית הכנסת תושבי אלעד שמשרתים השבת בעזה בפרט. לא מובן מאליו... יש תקווה לשינוי".

יש לציין כי בבתי כנסת חרדיים לא נהוג לעשות 'מי משברך' לחיילי צה"ל' מסיבות שונות. עם זאת, בחלק מבתי הכנסת הספרדיים-חרדים נהוג לקיים מי שברך.