אאא

שלושה תלמידי ישיבת "פורת יוסף" הותקפו ביום ראשון על ידי בן מיעוטים בשעה שהלכו ברחוב הגיא ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים. בסרטון שהתפרסם ברשת החברתית פייסבוק, נראים תלמידי הישיבה הולכים, כשלפתע מגיע מאחור בן מיעוטים וסותר לפניו של אחד הבחורים.

האקט אותו ביצע הנער, מזכיר את הטרנד האלים "נוק אאוט" שהכה בחודשים האחרונים באזורים יהודיים בחו"ל, כאשר בין היתר הותקפו בברוקלין מספר יהודים על ידי חבורות בריונים שלקחו לעצמם למטרה (במסגרת ה"משחק") להפיל אדם (לרוב יהודי, אבל לא רק) באמצעות מכה בראשו. 

 צפו בתיעוד 

 

אחד המתנדבים שהוזעק לרובע המוסלמי בכדי לטפל באירוע, סיפר ל"כיכר השבת" כי הנפגע באירוע לא נזקק לפינוי לבית החולים וסבל מפציעות יבשות.

תושב העיר העתיקה אמר ל"כיכר השבת" כי זהו לא המקרה היחיד בתקופה האחרונה: "המקרה הזה לא הפתיע אותי משום שמידי יום אני שומע על יהודים שהותקפו על ידי ערבים. צריך אחת ולתמיד להשליט שם סדר ולהחזיר את ההרתעה שממזמן כבר לא מורגשת כאן".

תלמיד הישיבה שנפגע באירוע הגיש תלונה במשטרה בתום האירוע, ולאחר שעות אחדות החשודים במעשה נעצרו.

ממשטרת ירושלים נמסר בתגובה: "תלמיד הישיבה הגיש תלונה במשטרת מרחב דוד ומיד לאחר מכן נעצרו שני חשודים בתקיפה. השניים נשלחו לחמישה ימי מעצר בית. התיק יועבר להגשת כתב אישום".