אאא

סקר ערוץ הכנסת: 89% ממצביעי ש"ס סבורים כי החלטתו של מרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף למנות את אריה דרעי ליושב ראש ש"ס מוצדקת. 

בסקר שנערך עבור ערוץ הכנסת נשאלו מצביעי ש"ס: "את מי אתם מעדיפים בתור יו"ר ש"ס?" התוצאה הייתה ברורה: אריה דרעי 56% . אליהו ישי 11%. אף אחד מהם 33%.

על השאלה: "האם צדק הרב עובדיה יוסף כשהחליט להעדיף את דרעי במקום ישי?", התוצאה הייתה: צודק 89%. טועה 0%. לא יודעים 11%.

מחצית ממצביעי ש"ס סבורים כי על דרעי להמשיך בדרכו של ישי, בקו הימני. משתתפי הסקר נשאלו: "אלי ישי הוביל קו מדיני ימני, האם על דרעי להמשיך בקו זה?": כן 50%. לא 20%. לא יודעים 30%.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

עוד נראה, כי רוב מצביעי התנועה הספרדית מסכימים עם דרכו של דרעי התומך בהצפת 'השד העדתי' בכל פעם מחדש: "האם אריה דרעי צודק כשהוא שב ומציף את "השד העדתי"?" נשאלו המשתתפים. וענו: צודק 60%. לא צודק 30%. 

נקודה נוספת שעולה מהסקר, מצביעה על כך שמצביעי ש"ס רוצים לראות את המפלגה לה הם הצביעו בממשלה: "'האם אתם רוצים לראות את ש"ס בקואליציה?": רוצים 60%. לא רוצים 30%.

בנוסף עולה מהסקר, כי דרעי זוכה להגנה מלאה ממצביעיו מפני הטענה כי לא ראוי שאדם שהורשע בעבר ייכהן בתפקיד ציבורי. המשתתפים נשאלו: "האם אתם מסכימים עם הטענה: שאסור למי שהורשע לכהן בתפקיד ציבורי?": מסכים 0%. לא מסכים 98%.