אאא

אתמול התקיימה החגיגה הארצית הגדולה והמרגשת, בר מצווה ל-107 ילדים יתומים בוגרי "מכון בר מצווה" של כולל חב"ד. פעילות שהגיעה לשיאה אתמול, עם אירוע אדיר לכבוד ולציון ט"ו שנים להסתלקותו של כ"ק אדמו"ר מליובאוויטש זצ"ל.

הילדים הגיעו אל רחבת הכותל המערבי, וזכו לפעילות אישית רבת-עוצמה של עליה לתורה - בטקס מושקע עם מדריכי בר מצווה וצוות מתוגבר של תלמידי ישיבה. מדריכות נמרצות קיבלו את פני האמהות והאורחות. כל אחד מחתני המצוות קיבל תפילין, טלית, סידור תפילה, כיפה מהודרת; דפי תפילה הוכנו לאמהות ולבני המשפחה, ואפילו סוכריות בשלל צבעים הוכנו להרעיף ברכה על ראשי החתנים...

את פני הילדים קידמו ברחבת הכותל: הרב הראשי לשעבר רבה של תל אביב יפו הגאון רבי ישראל מאיר לאו, ורב הכותל והמקומות הקדושים הרב שמואל רבינוביץ, רכזי שטח שעבדו ועמלו להכנת הילדים לקראת שמחת הבר מצווה.

בלשכת ראש הממשלה, התקבלה משלחת של ששה מחתני המצוות. מר נתניהו דיבר בהתרגשות רבה על הפרויקט הייחודי, בירך את חתני המצוות והודה לכולל חב"ד על הפעילות החשובה. אל הפגישה הצטרפו גם הרב מנחם מענדל בלוי, הרב שמואל ליפסקר והרב זלמן דוכמן, וכן הרב יצחק משען יו"ר ארגון "הבית המרכזי" בברזיל שהיו שותפים לפרויקט הבר מצווה, והרב זלמן וולף שעמל בכדי לתאם ולארגן את המפגש כמו גם את ביקור אישי הציבור הממלכתיים שנטלו חלק באירועי היום.