אאא

מבצע "ברית עמים": המשטרה השלימה את היערכותה לקראת ביקורו בשבוע הבא בישראל של נשיא ארצות-הברית ברק אובמה.

ניצב ניסים מור, ראש אגף המבצעים של משטרת-ישראל, סיפר על המבצע המשטרתי הרחב, וציין כי שם הקוד שנבחר למבצע הוא "ברית עמים" והוא יכלול 15 אלף שוטרים.

האחריות הכוללת על משימת האבטחה היא של המשטרה, כאשר אבטחת האישים שישתתפו בביקור תוטל על שירות הביטחון הכללי.

לצורך אבטחה מירבית של הביקור, נקבעה רמת ההיערכות של המשטרה ל"פעילות מבצעית (פע"מ) ג' מיוחד", שכוללת ביטול חופשות ופגרה.

בכל יממה במהלך הביקור ישתתפו כ-5,000 שוטרים במשימות האבטחה. אל השוטרים יצטרפו מאות אנשי שב"כ, וכן כוחות נוספים של מד"א וכיבוי אש.

בשיירת נשיא ארה"ב ברק אובמה, יהיו 60 כלי רכב, שיכללו את לימוזינת הנשיא, שתלווב באופנועי משטרה, ניידות משטרה, כוחות ימ"ם, אמבולנסים ורכיב כיבוי.

במהלך הביקור, כפי המסתמן כעת, לא יוטל סגר על שטחי יהודה ושומרון, אך בתחילת השבוע הבא, תפתח המשטרה במבצע נרחב לאיתור שוהים בלתי חוקיים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

במשטרה אומרים כי אין התרעה על פעילות חבלנית עויינת וניסיונות לפגוע בנשיא ובשיירה שלו. אל נקודת ההנחה למבצע האבטחה היא המחמירה ביותר.

 (צילום: shutterstock )
(צילום: shutterstock)

"אנחנו לא מסתפקים רק במודיעין, אלא אנחנו פועלים לפי הנחות עבודה מחמירות לגבי תרחישים שונים", אמר ניצב מור.

"ברור לכולם שהביקור יוצר נטל על הציבור, בעיקר על ירושלים", אומרים במשטרה ומתיינים כי "ייעשה מאמץ לצמצם את הפגיעה בשגרה. הוקם מרכז מידע משטרתי ארצי לציבור, הכולל דוברי שפות. עדכונים יופצו בתקשורת, באינטרנט ובוויז".

ביום שני הקרוב, יוגשו התוכניות הסופיות של המבצע לאישור מפכ"ל המשטרה, בהתאם למסקנות צוות החשיבה שהוקם כדי להציג זווית חשיבה מקורית באשר לתרחישים האפשריים.