ראש הממשלה בנימין נתניהו
ראש הממשלה בנימין נתניהו (צילום: חיים צח - לע"מ)

30 שנה בכלא האמריקני: ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (ראשון) לאשפוזו של המרגל היהודי יונתן פולארד ואמר: "הוא שילם כבר את חובו והוא ראוי שיקבל לפחות את היחס שקיבלו אנשים אחרים במעמדו".

בפתח ישיבת הממשלה אמר נתניהו: "בסוף השבוע שוחחתי עם רעייתו של יונתן פולארד, עם אסתר פולארד, וגם עם מזכיר המדינה ג'ון קרי. אמרתי לו שהבריאות הרופפת של יונתן פולארד היא סיבה נוספת להוציא אותו אל החופש. יונתן איבד את הכרתו, הוא אושפז, הוא אדם לא בריא".  

נתניהו סיפר לשרי הממשלה: "הוא סובל מכמה מחלות בעת ובעונה אחת. הגיע הזמן, מכל הסיבות, אחרי 30 שנה, שיונתן פולארד ישוחרר ויהיה אדם חופשי. הוא שילם כבר את חובו והוא ראוי שיקבל לפחות את היחס שקיבלו אנשים אחרים במעמדו. אנחנו לא נפסיק לפעול עד שנחזיר אותו הביתה, כאן במדינת ישראל".

בסיום דבריו שיגר נתניהו דברי תנוחמים לשר החוץ אביגדור ליברמן על מות אמו ואמר: "אני בטוח שאני משקף את רחשי לבם של כל חברי הממשלה ורבים אחרים כשאני שולח מכאן תנחומים משותפים לחברנו איווט ליברמן. הוא איבד את אמו, שהייתה אחת הדמויות כמו נשות הראשונים הללו שעברו את התלאות הבלתי רגילות שעברו על עמנו".

''היא התגברה על כך, הגיעה יחד עם בעלה לארץ, הקימו משפחה שורשית והצליחו להתגבר על האיומים הגדולים עליהם באופן אישי, אבל שמאפיינים גם את האיומים שכוונו נגד העם היהודי. אני מאחל לאיווט שהוא יתגבר גם על הצער הזה באובדן אם. כולנו מכירים את זה, או לפחות רבים מאתנו מכירים את זה, ויודעים את גודל הכאב", הוסיף נתניהו.