אאא

מתפללי בית הכנסת 'כרם מיכאל' בכרמיאל, נדהמו הבוקר (חמישי) לגלות כי בית הכנסת עולה באש בשעה שהחל המניין השני לתפילת שחרית. המתפללים טוענים כי מדובר בהצתה ואילו המשטרה סבורה כי מדובר בקצר חשמלי.

אליעזר רודין, אחד המתפללים, סיפר ל"כיכר השבת": "הגענו בשעות הבוקר המוקדמות וראינו מחזה בלתי ניתן לתפיסה, ראינו את בית הכנסת שרוף".

כוחות משטרה וכיבוי אש שהגיעו למקום ובדקו את נסיבות השריפה טוענים כי מדובר בקצר חשמלי אך המתפללים מסרבים לקבל זאת ואומרים כי לדעתם מדובר בהצתה.

לדברי רודין: "כוחות משטרה שהגיעו למקום טענו כי ככל הנראה מדובר בקצר חשמלי אבל זה לא כך משום שמקור האש הגיע מהספרייה - מאוצר הספרים בפתח בית הכנסת, ושם החשמל לא ניזוק".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"כנראה ההצתה החלה כשאותו אדם, אותו מצית, הגיע לבית הכנסת סמוך לתחילת המניין של השעה 6:15 ואז הצית את המקום", מעריך רודין.

בעקבות המקרה, עשרות המתפללים הגיעו להתפלל בביתו של רב העיר, כאשר בימים הקרובים ייאלצו לאתר מקום תפילה חלופי עד לשיפוץ בית הכנסת.

ראש עיריית כרמיאל עדי אלדר הגיע לבית הכנסת כשהוא מלווה בחבר המועצה הרב פנחס סירוקה. "תעדכנו על כל עזרה וסיוע שצריך", ביקש אלדר.