אאא

לקראת פילוג היסטורי: חבר מועצת חכמי התורה הגאון רבי שמעון בעדני הורה ליו"ר ש"ס אריה דרעי לבטל את הפגישה שתוכננה למחר (ראשון) בינו לבין היו"ר הקודם אלי ישי. מדובר בצעד נוסף לקראת פילוג היסטורי בש"ס העשוי להתרחש בימים הקרובים.

מדובר בצעד חריג מאוד של הגר"ש בעדני הנחשב למקורב לאלי ישי, שלמעשה מרמז יותר מכל על כך שגם אם ישי לא יפרוש מעצמו - מועצת גדולי התורה עשויה להדיח אותו בימים הקרובים. הגר"ש בעדני אמר לדרעי כי בכל הקשור לנושא אלי ישי המועצה עצמה תדון ותחליט. 

בש"ס הסבירו מוקדם יותר כי אין לדרעי וישי מחלוקת, וכי המחלוקת הינה בין מועצת גדולי התורה וישי. דרעי קרא בשעה האחרונה לפעילי ש"ס ובכיריה לא להתראיין בכלי התקשורת בכל הקשור לפילוג בתנועה. 

מוקדם יותר פרסם לראשונה "כיכר השבת" דברים שאמר ישי בשיחות סגורות, ובמהלכם התייחס לפרישתו הצפוייה מש"ס: "אני רוצה להישאר בש"ס, כל המטרה שלי היא להמשיך את מורשת מרן, אך בדרך שדרעי הולך הוא למעשה רוצה לזרוק אותי". 

ישי הוסיף ואמר למקורביו: "לא דרשתי ולא אדרוש את הרחבת מועצת גדולי התורה, הדרישה היחידה שלי היא שיטת הריצ'רץ בש"ס וחופש הצבעה בנושאים מדיניים". לדברי ישי: "אם המצב היה הפוך ומרן הרב עובדיה זצוק"ל לא היה כאן - הוא (דרעי י.כ) לא היה דורש את אותן דרישות ואף יותר מהן?"

באשר למספר המנדטים: "המצב היום הוא שאם ארוץ במפלגה שלי אביא לפחות שבעה מנדטים ואם במפלגה משותפת עם אורי אריאל אביא מעל עשרה מנדטים". יצויין כי בסקר שפורסם בשבוע שעבר זכה אכן ישי לשבעה מנדטים אם ירוץ במפלגה משותפת לו ולאורי אריאל.