אאא

בא' ניסן התש"ן הדהד קולו המרטיט של הרב אליעזר מנחם שך זצוק"ל באצטדיון ב"יד אליהו": "במה אתם יהודים" - הוא זעק את זעקתו לעולם שבחוץ.

ואני שואלת אתכן אחיותיי המקופחות והממודרות: "במה אנו חרדים???".

כבר "התקדמנו" ופרצנו כל כך הרבה גבולות. הנה יש לנו אייפון וגם פייס (כמובן ככלי משרת בעבודה), אנחנו מעודכנות, אנחנו ממותגות, כבר לקחנו משכנתא לפאת קסטם, מסתפרות "שפרה", התקדמנו ללק ג'ל, נרשמנו לחדרי כושר ופילאטיס (גם לכן ב"מודים אנחנו לך" יש מיד אסוציאציה ל"בטן אסופה"?), קייטנת אמהות זה כבר מזמן פאסה כי לונדון מחכה רק לנו ושיט תענוגות וסקי בשווייץ זה רק כי "קווי ה' יחליפו כח" וביום שכולו תורה גם אנחנו ממנגלים כמצוות היום.

התקדמנו. אין ספק שהתקדמנו.

גם לנו יש "הצעת נישואין" מעל שמי הים התיכון ובכבישי איילון (למה רק אני עד היום לא קיבלתי הצעת נישואין?), אפילו נציגה במאסטר שף יש לנו.

כי מגיע לנו.

גם ברדיו שלנו מתנגנות "מתנות קטנות", ואפילו יש לנו גרסא משלנו ל"ילד של אבא" (למה להרוס, למה?), אנחנו מכלות את ימינו בשעות נוספות, במשרד ובבניית הקריירה, בלימודים אקדמאיים.

אני אישית הקרבתי שני ילדים, האחת - סטודנטית למשפטים מתמחה בפרקליטות רחמנא ליצלן והאחר - חייל ב"נצח יהודה" וסטודנט למנהל עסקים. לא עליכם.

כי מגיע לנו.

ועכשיו הן רוצות שוויון מגדרי חרדי בכנסת.

עד איפה? עד היכן? עד מתי?

איפה דעת הגדולים שתמיד היתה נר לרגלינו?

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

לפני כמה שנים הגיע מרן הרב שטיינמן שליט"א לערב חיזוק בלתי נשכח בבית הכנסת של קהילת "בני תורה" בשכונתינו, הר נוף.

אני זוכרת את הרב שטיינמן הצדיק כפי שלא הכרתי מעולם, כל כך חביב וקשוב לפרטים קטנים.

והנה עולה שאלה בקהל של אבא שחרד לבנו שמתעסק כל הזמן במשחק בצורה מוגזמת ואולי זה על חשבון לימוד התורה אבל הוא שמע שגם הרב קנייבסקי בילדותו היה דופק בפטיש ומסמר ואביו היה נותן לו לבנות סטנדרים.

ענה לו הרב שטיינמן הצדיק: "קודם שיהייה הרב קנייבסקי...".

אם הרבנית קנייבסקי ע"ה למשל היתה מחליטה לרוץ לכנסת, בלי שום ספק שהייתי בוחרת בה.

בואו נחזור הביתה.

כי מגיע לנו.