אאא

הפילוג בציבור הספרדי: יממה לאחר שח"כ אלי ישי הודיע כי הוא פורש מתנועת ש"ס ומקים מפלגה בראשותו, סקר שנערך עבור ערוץ הכנסת מעלה כי תנועתו של ישי תזכה לארבעה מנדטים, ותנועת ש"ס בראשות אריה דרעי תזכה גם היא לארבעה מנדטים בלבד.

בעקבות הסקר נערכה הצהריים (שלישי) פגישת חירום בלשכת דרעי, בהשתתפות כל יועציו הבכירים. כדי למנוע הדלפות מהישיבה, הטלפונים הסלולריים של היועצים הושארו מחוץ לחדר.

על פי סקר ערוץ הכנסת, אם הבחירות היו מתקיימות היום הרי שהליכוד בראשות בנימין נתניהו, ו'העבודה' בראשות יצחק הרצוג וציפי לבני יזכו למספר מנדטים זהה של 22.

'הבית היהודי' בראשות נפתלי בנט, ללא אורי אריאל תזכה לחמישה עשר מנדטים.

'יש עתיד' בראשות יאיר לפיד צונחת לעשרה מנדטים בלבד, ו'כולנו' בראשות משה כחלון תזכה גם היא לעשרה מנדטים.

'יהדות התורה' שומרת על כוחה עם שבעה מנדטים, כך גם מרצ עם שבעה והמפלגות הערביות עם עשרה מנדטים. לפי הסקר 'תקומה' של אורי אריאל בריצה לבד לא עוברת את אחוז החסימה.

כאמור, ש"ס בראשות אריה דרעי והמפלגה החדשה בראשות אלי ישי זוכות לכוח שווה עם ארבעה מנדטים.

כזכור אתמול כינס אלי ישי מסיבת עיתונאים והודיע: "אני מקים מפלגה חדשה בידיים נקיות, ביושרה ובאמונה. קיבלתי את ברכתו של הרב מזוז. אנחנו רוצים לשבור את המחיצות בין חרדים לחילונים ואשכנזים למזרחיים. לכן העם איתנו" אמר ישי במסיבת העיתונאים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"העם רוצה צדק חברתי ודאגה לעני, לשכבות החלשות ולפריפריה. לכן העם איתנו. אני מכיר את המצוקה מהבית, לא ממספרים וסטטיסטיקות. תמיד פעלתי רבות למען השכבות החלשות, וכך אמשיך ביתר עוז".

"העם איתנו כי הוא רוצה תורה, מסורת, יהדות, ערכים, דרך ארץ ואהבת ישראל. העם איתנו כי הוא רוצה שלום אמת עם שכננו. בשם ה' נעשה ונצליח".

"אני ממשיך את דרכו של מרן, בדרך הזאת גדלתי וחונכתי, על ברכיו גדלתי משחר נעוריי. אני הולך עם האמת שלי, הדרך שאני בטוח בה לפנות לקהלים נוספים בכדי להגדיל את הבית".

"יש לי הערכה גדולה וכבוד גדול למועצת חכמי התורה. קיבלתי את ההחלטה לאחר שהתייעצתי עם גדולי ישראל. אנחנו יוצאים לדרך חדשה. בעזרת ה' נהיה הפתעת הבחירות ונקבל יותר מ-10 מנדטים. אני אמשיך להתייעץ עם גדולי ישראל ובראשם ראש ישיבת "כיסא רחמים" הרב מאיר מזוז. יש מו"מ בינו לבין השר אורי אריאל. נקווה שהמהלכים יבשילו".